V Poháru UEFA postoupilo dalších pět mužstev

Postup do jarních bojů Poháru UEFA si zajistilo dalších pět týmů. Villarreal, který zvítězil nad švédským Elfsborgem 2:0, postoupil ze skupiny C, v níž hraje i Mladá Boleslav. Do vyřazovací části soutěže prošly také Everton, Atlético Madrid, Hamburk a Basilej. Už dříve měly postup jistý Panathinaikos Atény a Helsingborg.

Jen dvě minuty vydržel nerozhodný stav na stadionu Madrigal ve Villarrealu, než Nihat vysunul Tomassona a domácí vykročili do další fáze soutěže. Druhá branka dánského kanonýra krátce po přestávce postup potvrdila. Tomasson navíc v 88. minutě odmítl hattrick, když neproměnil penaltu.

V sestavě Norimberku, který musel k udržení postupových nadějí ve skupině A porazit Alkmaarem, nastoupili od začátku čeští reprezentanti Jaromír Blažek i Tomáš Galásek. Po půlhodině se prosadil hostující De Zeeuw a s vítězem Německého poháru to vypadalo zle. V závěru však přišly chvíle Slováka Mintála, jenž se dostal na hřiště v 38. minutě, a dvěma góly během dvou minut zajistil domácím výhru. Norimberk dokázal zvítězit na evropské scéně po 19 letech.

Petrohrad s Radkem Šírlem držel nerozhodné skóre na hřišti Evertonu až do 85. minuty, ale domácí díky Australanu Cahillovi nakonec alespoň jeden gól z převahy vytěžili. Ruský mistr tak musí čekat, jak dopadne poslední kolo.

Ve skupině B jsou známi již dva postupující. K Panathinaikosu, který vyhrál 2:0 nad Lokomotivem Moskva, se přiřadilo Atlético Madrid. Španělé vyhráli 2:0 na hřišti FC Kodaň. Český reprezentant Libor Sionko přišel na trávník v 54. minutě, ale ani on dánskému týmu nepomohl.

Spanilá jízda Hamburku ve skupině pokračovala i v Záhřebu. Čtvrtý celek německé Bundesligy opět neinkasoval a vyhrál 2:0, v tabulce má devět bodů. David Jarolím odehrál celý zápas a z gólů se radoval se svými spoluhráči až v závěru. Nejprve se trefil v 88. minutě De Jong a ve třetí minutě nastavení byl úspěšný z penalty německý reprezentant Trochowski. S Hamburkem si postup zajistila i Basilej, která porazila Bergen.