Spartak Moskva vyhrál nad Curychem

[b]Aktualizováno.[/b] Hráči Spartaku Moskva si v Poháru UEFA poradili doma s Curychem a po výhře 1:0 definitivně vzali šance na postup pražské Spartě. Skupina E tak zná již všechny postupující; k ruskému celku se přidal právě Curych a také Leverkusen. Postup si zajistili také hráči Bordeaux a Tottenhamu.

Spartak po bezkrevném výkonu na Spartě, kde uhrál jen bezbrankovou remízu, nechtěl připustit další ztrátu. Dlouho však byli aktivnější hosté, kteří překvapivě úvodní dvě utkání vyhráli.

I tentokrát měli blíž k brance, ale šance zakončovali střelami mimo. A tak udeřilo na druhé straně. Nejzkušenější hráč Spartaku Titov si naběhl na centr Baženova a střelou z dvanácti metrů zápas v Moskvě rozhodl.

Tottenham potřeboval k jistotě postupu uhrát alespoň bod na hřišti Anderlechtu. To se mu nakonec povedlo, přestože se domácí ujali vedení po trefě kapitána Goora. Hosté ale srovnali již za tři minuty po proměněné penaltě kanonýra Berbatova, který zařídil konečnou remízu 1:1.

Zatímco Tottenham se může těšit na 3. kolo, Anderlecht musí čekat až na poslední utkání ve skupině. Zatím drží třetí místo o dva body před Hapoelem Tel Aviv. V dresu Anderlechtu se představila česká dvojice Jan Polák a brankář Daniel Zítka. Na druhé straně brankář Radek Černý seděl jen na lavičce náhradníků.

Blízko k postupu má ve skupině G i Getafe, které zvítězilo nad Aalborgem 2:1 a v posledním kole si může za určitých okolností dovolit i těsně prohrát s Anderlechtem.

Třetí výhru ze tří utkání vybojovali hráči Bordeaux, kteří ve skupině H porazili již jistě postupující Helsingborg 2:1 a rovněž se zúčastní jarních bojů. Rozhodnutí přišlo v rozmezí šesti minut druhé půle, když se po hodině hry nechal vyloučit hostující Tamboura a následně rozhodl Jussie.

Austria Vídeň naopak prohrála i své třetí utkání ve skupině H, když podlehla Panionisu 0:1 brankou v nastavení. Přišla tak i o teoretickou šanci na postup. Posledních deset minut odehrál v dresu rakouského týmu český útočník David Lafata.

Výsledky:

Skupina E:

Spartak Moskva - FC Curych 1:0 (0:0)
Branka: 57. Titov. Rozhodčí: Trivkovič (Chorv.)

Spartak: Pletikosa - Stranzl, Dedura, Šiškin, Ivanov (46. Soava) - Kovalčuk, Torbinskij, Titov, Baženov (71. Bojarincev) - Dzjuba (58. Wellinton), Pavljučenko
FC Curych: Guatelli - Stahel, Tihinen, Rochat, Schneider - Tico, Konde, Aegertov (81. Gashi), Šicháví - Alphonse, Araujo

Skupina F:

Aris Soluň - Braga 1:1 (1:1)
Branky: 26. G. Ronaldo - 6. Linz. Rozhodčí: Malek (Pol.)

CZ Bělehrad - Bolton 0:1 (0:1)
Branka: 45. McCann. Rozhodčí: Allaerts (Belg.)

Skupina G:

Aalborg - Getafe 1:2 (0:1)
Branky: 90.+2 Prica - 11. Hernandéz, 78. Granero. Rozhodčí: Rizzoli (It.)

Anderlecht - Tottenham 1:1 (0:0)
Branky: 68. Goor - 71. Berbatov z pen. Rozhodčí: Skomina (Slovin.)

Skupina H:

Austria Vídeň - Panionios 0:1 (0:0)
Branka: 90.+1 Majstorovič. Rozhodčí: Granat (Pol.)

Bordeaux - Helsingborg 2:1 (1:1)
Branky: 12. Šammach, 69. Jussie - 17. Larsson. Rozhodčí: Meyer (Něm.). ČK: 63. Tamboura

[ 6. 12. 2007 - ČTK | Foto: Reuters ]