Brno se pokusí opustit pásmo sestupu

Brno se pokusí opustit pásmo sestupu

Brno se pokusí v jarní části sezony co nejrychleji opustit sestupové pásmo. Po podzimu patří Moravanům čtrnácté místo tabulky se stejným počtem bodů jako předposlední Blšany. Cílem je pohybovat se ve středu tabulky. "Naším cílem je dostat se co nejrychleji do středu tabulky. A samozřejmě hrát fotbal, který přitáhne diváky," řekl trenér JOSEF MAZURA.

Do jarní části první ligy vstoupí Brňané v sobotu v Praze na Strahově utkáním s Jihlavou. Změnu hřiště přivítali, protože je to pro ně příležitost začít jarní část sezony na solidním trávníku. "Je pro nás velký impulz, že budeme hrát na kvalitním terénu. Máme i potřebnou motivaci, neboť chceme odčinit domácí prohru, kterou jsme pocítili i finančně," uvedl kapitán týmu JAN TROUSIL.

V průběhu zimní přestávky posílili brněnský klub Petr Pavlík z FC Slovácko, brankář Martin Lejsal z italské Regginy a obránce Tomáš Ineman, naopak přestup obránce Jiřího Leňka z Hrušovan nad Jevišovkou se nepodařilo dotáhnout. "S posilami jsem spokojen. Pavlík má dostatek ligových zkušeností. Obránce Ineman bojuje o místo v sestavě. Lejsal je určitě přínosem, ale kdo z brankářů nastoupí do premiéry proti Jihlavě, to se teprve rozhodnu," poznamenal trenér Mazura.

Sedm hráčů naopak v zimní přestávce brněnský kádr opustilo. Na hostování odešli Petr Musil (Jablonec), Martin Živný (Kunovice), Radek Mezlík (České Budějovice), do rakouského Unionu Preg odešli Patrik Křap a Pavel Šustr a půlroční hostování skončilo Petru Krátkému a brankáři Jindřichu Skácelovi.

V domácím prostředí se představí Brňané ve druhém jarním kole

V zimní přípravě odehráli Brňané dvanáct zápasů, v sedmi vyhráli, třikrát remizovali a prohráli pouze v závěrečných zápasech Tipsport Cupu v semifinále se Slavií Praha 2:3 a v utkání o třetí místo s Bohemians 0:2. "Nemá význam hodnotit výsledky, teprve ligové zápasy ukáží, zda byla příprava kvalitní," řekl Mazura. V úvodu sezony nemůže počítat se zraněným Alešem Bestou, který před dvěma týdny podstoupil operaci třísel. Lukáš Hlavatý má poraněné rameno a po zranění se teprve rozehrává Mario Holek. "Jedinou nevýhodou přípravy bylo, že jsme většinou trénovali na umělých trávnících. Jenže v tomto směru na tom byla většina týmů podobně," dodal Mazura.

V domácím prostředí se představí Brňané ve druhém jarním kole, kdy budou hostit v sobotu 25. února pražskou Spartu. "K tomuto utkání jsme pozvali Josefa Masopusta, s nímž chceme oslavit jeho pětasedmdesáté narozeniny a také zavzpomínat na titul, který jsme pod jeho vedením v roce 1978 získali," řekl předseda představenstva KAREL JARŮŠEK.

[ 15.2.2006 - ČTK / eFotbal ]