Mikloško: Petr Čech má v Chelsea silnou pozici

Mikloško: Petr Čech má v Chelsea silnou pozici

Dvě kola, která orámcovala vánoční svátky, přinesla v Premier League jednu podstatnou změnu, a to že v čele tabulky vystřídal do té doby suverénní Arsenal Manchester United. I podle trenéra gólmanů West Hamu Luďka Mikloška mají Rudí ďáblové momentálně na ostrovech nejlepší formu, a tak se po zásluze pyšní první příčkou.

Manchester se ve středu dostal do čela tabulky a určitě mají momentálně na ostrovech nejlepší formu. Proti Sunderlandu se ale dalo čekat, že vyhrají. Z mužstev ze špice tabulky měli hráči United nejlehčího soupeře a to také potvrdili.

Skvěle se v poslední době daří Cristianu Ronaldovi. To je fotbalista, který má nyní ohromné sebevědomí, věří si a tím pádem jeho výkonnost jenom roste. Navíc je to stále mladý hráč, takže si myslím, že se bude stále zlepšovat.

Na druhou příčku spadnul Arsenal a vypadá to, že na mladé hráče Gunners dolehlo, že těch utkání je v tomto období spousta. K tomu se přidá nějaké to zranění, a to na méně zkušené hráče může zapůsobit a je těžké se s tím vyrovnat.

Výjimečný zápas se hrál na Stamford Bridge. Nepamatuji si, kdy naposledy dostala Chelsea doma čtyři branky. Myslím si, že na Blues nahuštěný program také dolehl, mají několik hráčů zraněných, ke kterým se teď přidal Lampard a Ashley Cole s Carvalhem dostanou stopku na tři zápasy za vyloučení. Chelsea čekají těžké týdny.

Je pravda, že Petr Čech se v krátké době dopustil další chyby, ale nemyslím si, že by to nějak mělo ohrozit jeho výsostné postavení mezi třemi tyčemi v londýnském mužstvu. Tentokrát tam mohlo hrát svou roli více faktorů, asi tu střelu malinko podcenil, ale on má svojí pozici v Chelsea prostě jistou. Aby přestal chytat, to by musel podobných chyb udělat mnohem víc.

Překvapivě se trápí Newcastle, který tentokrát nestačil na Wigan. Vypadá to, že mají v klubu nějaké problémy, fanoušci jsou nespokojení s manažerem a hodně lidí volá po jeho odvolání. To určitě mužstvu nepomáhá a podepisuje se to na jejich výkonech, které určitě neodpovídají jménu Newcastle United.

U nás po posledním kole také panuje nespokojenost. Stále ale máme třináct zraněných hráčů, takže sestavu lepíme, jak se dá. Hrají hráči, kteří třeba ještě nejsou úplně zdravotně v pořádku, takže bereme každý bod, co přijde. Ale tentokrát to pro nás byla spíše ztráta, přeci jen jsme doma vedli s Readingem a hráli jsme proti deseti. Zápas jsme měli zvládnout lépe, určitě jsme ztratili dva body.

[ 27. 12. 2007 - Luděk Mikloško | Foto: MARSfoto ]