Brno zahájilo přípravu s novými tvářemi

Brno zahájilo přípravu s novými tvářemi

Fyzickými testy ve Fakultě tělesné kultury v Olomouci zahájilo Brno přípravu na jarní část sezony. Trenérovi Petrovi Uličnému se na srazu hlásilo dvanáct hráčů včetně čerstvé posily, Brazilce Eltona Liry. "Zítra přijdou na řadu ostatní. Skupiny jsme rozdělili na starší a mladší. První klasický trénink absolvuje mužstvo v pátek," uvedl na internetových stránkách Brna asistent trenéra Rostislav Horáček.

Kromě Liry se koučům hlásily i další nové tváře. Z dorostu jsou to Lukáš Mareček a Josef Šural, po zranění bude s áčkem absolvovat přípravu i Jaroslav Borák. V jednání je také příchod mladého opavského odchovance Jana Urbana, který na podzim hrál za juniorku v rakouském Salcburku. Z hostování by se měl vrátit Pavel Simr, zatímco další hostující útočník Pavel Vrána je v současné době zraněný.

"Co se týká změn v kádru, jistý je v tuto chvíli jen příchod Liry. O ostatních hráčích jednáme," upozornil předseda představenstva Karel Jarůšek. To platí i o možných odchodech. Například o Romana Smutného a Filipa Chlupa má zájem druholigový HFK Olomouc.

"Příprava bude letos velmi krátká, takže i zužování kádru by mělo proběhnout velmi rychle. Do přípravy naskočí zhruba třicet hráčů, pro ligu jich potřebujeme asi čtyřiadvacet," dodal Horáček.

Letošní příprava bude nejen krátká, ale i hodně nabitá. Již v neděli čeká tým první přípravný zápas. V rámci skupiny D Tipsport Cupu se Brňané v Bratislavě utkají s místní Artmedií. V pondělí tým odjede na týdenní kondiční soustředění do Velkých Losin. Od 23. ledna do 2. února proběhne herní soustředění v turecké Antalyi, kde jsou v plánu čtyři přípravná utkání. Herním vrcholem zimní přípravy bude v neděli 10. února zápas s účastníkem slovenské nejvyšší soutěže FC Senec.

[ 2.1.2008 - eFotbal.cz | Foto: 1fcbrno.cz ]