Sparta zahájila přípravu i se Sivokem

Sparta zahájila přípravu i se Sivokem

Hráči Sparty Praha zahájili fyzickými testy na pražské FTVS přípravu na jarní sezonu. A už v první den se s týmem mohli přivítat i jejich bývalí a budoucí spoluhráči. Tvrdou zkoušku na běžícím pásu totiž absolvoval také Tomáš Sivok, který přichází na hostování z Udine. Do prvního týmu se vrací také záložník Daniel Kolář, který prodloužil na Letné smlouvu o dva roky.

Ve Vokovicích se potila pouze polovina sparťanského mužstva, druhá absolvuje zátěžové testy ve čtvrtek. V pátek se sejde celé mužstvo poprvé v letenské kabině, během víkendu absolvuje halový turnaj v pražské Sazka Areně.

Tam poprvé oblékne rudý dres také Sivok, který prý o návratu do Sparty uvažoval od konce října. "Reprezentační trenér Brückner mi dal během podzimu jasně najevo, že o nominaci mohu bojovat jen tehdy, pokud budu pravidelně hrát. A to v případě Udine neplatilo," zopakoval fotbalista jeden z hlavních důvodů, proč dostala sparťanská nabídka přednost před zájmem Wiganu a Sieny.

Někteří hráči na specifickém turnaji pod střechou naopak startovat nebudou. Po zdravotních problémech se nepředstaví například Luboš Hušek, přestože už se spoluhráči testy absolvoval. "Trénovat už budu naplno, ale občas mě ruka ještě zabolí, musím být opatrný," vysvětlil záložník, který si v září zlomil klíční kost a zbytek podzimu sledoval z hlediště.

Trenéru Michalu Bílkovi se bude hlásit oproti závěru podzimní části ligy hodně rozšířený kádr, protože vedle Sivoka budou muset kustodi najít místo také pro navrátilce z hostování. Bojovat o místo v sestavě se vrací Jiří Jeslínek a Ondřej Kúdela z Kladna, Jan Holenda z Mostu a také Petr Voříšek z Mladé Boleslavi. Ten by mohl nahradit na postu pravého beka Zdeňka Pospěcha, jehož přestup do Wolfsburgu by měl dokončen v nejbližších dnech. O odchodu Michala Kadlece do Německa se zatím jen spekuluje a hráč začal s přípravou ve Spartě.

O šanci budou usilovat také hráči, kteří na podzim bojovali v rezervním týmu. Mezi nimi i Kolář, který ještě v úvodu podzimu patřil mezi hlavní opory prvního týmu, jenže nechtěl prodloužit smlouvu a vedení klubu ho dočasně postavilo mimo hlavní kádr. "Kolář se začíná připravovat s prvním týmem, na Letné dnes prodloužil smlouvu do roku 2010," řekl mluvčí klubu Jakub Otava.

S Kolářem se chtějí prodrat na výsluní také další hráči béčka, kteří v průběhu podzimu už střídavě v Bílkově mužstvu trénovali jako Jan Krob, Bohumil Nádeníček a Patrik Bojtl. A také dvacetiletý Kamil Vacek, který do Sparty přišel už v létě z Bielefeldu, kam zamířil kdysi z Olomouce, v jejímž dresu odehrál devět prvoligových soubojů.

[ 2.1.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]