"Klokani" nastoupili k přípravě na Vyšehradě

"Klokani" nastoupili k přípravě na Vyšehradě

Zimní přípravu zahájili ve středu také Bohemians 1905. Krátce po deváté hodině se trenérům hlásilo 29 hráčů, kteří společně absolvovali první trénink na umělé trávě na Vyšehradě. Ve čtvrtek a v pátek pak na "Klokany" čekají fyzické testy na FTVS. Klub to uvedl na svých internetových stránkách.

V kabině Bohemians došlo přes zimu k několika změnám. Z hostování v druholigové Krči se vrátil záložník Jiří Vágner a z Horních Měcholup přišel útočník Eduard Formáček. Na hostování posílil tým Vlastimil Karal z Hradce Králové.

"Získali jsme ho zatím na půl roku. Jde o defenzivního hráče, který může nastupovat v záloze i v obraně," popisuje roli jednoho z nových hráčů sportovní manažer Zbyněk Busta. V kabině si také našel své místo nový člen brankářského týmu Lukáš Zich. "Jedná se o mladého, vysokého gólmana, který je hráčem Sparty a v Bohemce bude hostovat. Na podzim chytal velmi dobře v Čáslavi a v Bohemce rozšíří konkurenci na brankářském postu," dodává Busta.

Do Čáslavi naopak odchází brankář Jiří Havránek. "Zich má zatím povolení připravovat se s Bohemkou, ale ještě musíme dořešit podmínky jeho působení zde,“ říká ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.

Další příchody jsou plánovány ještě v lednu. "Ligové kádry se teprve teď začínají formovat a hlavní pohyb hráčů teprve přijde. Rádi bychom kádr ještě posílili. Dosud jsme se věnovali zvýšení konkurence na postech, kde jsme to považovali za nutné," uvedl Přibyl.

Ani kolonka odchodů nezůstane prázdná. Ve finální fázi jsou jednání o ukončení hostování Lukáše Matůše, který se vrátí do svého rodného kraje a na jaře bude zřejmě působit ve Slovácku. Na hostování z Bohemky naopak putuje několik mladých hráčů. Obránce Petr Pecinovský odchází do Čáslavi, Jan Sirový pokračuje v hostování v Loko Vltavín, útočník Václav Laušman bude působit ve Vlašimi. "Chceme, aby naši mladí měli možnost hrát vyšší soutěž a prokázali připravenost na dospělý fotbal," zdůvodňuje nové angažmá mladých talentů Busta. Na odchodu jsou i dva zkušení hráči, kteří se na podzim příliš neprosadili - Jiří Rychlík a Vít Turtenwald.

Po testech na FTVS čeká na mužstvo turnaj v Sazka Areně. V sobotu začíná Bohemka svůj program v 15 hodin zápasem se Spartou. Ve skupině ji čekají ještě Teplice a Ružomberok. V neděli je na programu boj o umístění. Po halovém turnaji se "Klokani" vydají na týdenní soustředění do Jizerských hor, kde bude hlavním cílem nabrat fyzickou kondici na krátké a rychlé jaro. V jednání je soustředění v Portugalsku, které by se mělo konat v posledním lednovém týdnu. Mezitím bude Bohemka startovat v Tipsport lize i na Dragoun cupu. Do jarní části Gambrinus ligy Bohemka vstoupí 17. února v Olomouci.

[ 2.1.2008 - eFotbal.cz | Foto: fc-bohemians.cz ]