Slavia ulovila dalšího Jarolíma

Slavia ulovila dalšího Jarolíma

Další posilou Slavie Praha se stane třiadvacetiletý Marek Jarolím, který do celku účastníka Poháru UEFA míří z Viktorie Plzeň. Zástupci obou klubů se na přestupu již dohodli a začátkem příštího týdne ofenzivní záložník podepíše čtyřletou smlouvu. Oznámil to hráčův manažer Ondřej Chovanec, na jehož návrat z Norska před podpisem kontraktu Jarolím čeká.

Na půlroční hostování s opcí na přestup jde do Slavie i dvaadvacetiletý brankář druholigového Baníku Sokolov Josef Kubásek. Informoval o tom Kubáskův manažer Dalibor Lacina.

Marek Jarolím míří do Slavie za svým strýcem Karlem, který je trenérem aktuálního lídra prvoligové tabulky. "Snažili jsme se Marka udržet, avšak jeho přáním bylo odejít za strejdou do Slavie, a tak jsme mu nemohli bránit," řekl pro webové stránky plzeňského klubu předseda dozorčí rady Viktorie Miroslav Kříž. "Jednání trvala dost dlouho a dnes došlo k definitivní dohodě," dodal.

Jarolím se už ve čtvrtek zapojí do přípravy Slavie. Odchovanec pražské Sparty dříve hostoval v Mladé Boleslavi, poslední rok a půl už byl hráčem Plzně. Celkem odehrál v první lize 69 zápasů, v nichž vstřelil osm branek. V podzimní části soutěže nastoupil ve všech 16 zápasech, pětkrát skóroval a byl jedním z pilířů celku, kterému patří překvapivě šesté místo.

[ 2.1.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]