České trávníky ožijí o víkendu Tipsport ligou

České trávníky ožijí o víkendu Tipsport ligou

Jedenáctý ročník přípravného zimního turnaje, tentokrát poprvé pod názvem Tipsport liga, začne už o tomto víkendu prvními zápasy na hřišti v Mostě a na pražském Vyšehradě. Jedna ze skupin se nově uskuteční i na Slovensku, konkrétně v Bratislavě. Tipsport liga tak bude poprvé ve své historii skutečně mezinárodní.

"Šestnáct týmů sehraje během ledna osmadvacet zápasů, ve kterých budou bojovat o cenu pro vítěze ve výši tři sta tisíc korun," vystihl to hlavní hned na úvod tiskové konference k celé akci ředitel turnaje Jiří Křenek.

Ten se také následně pochlubil další vítanou novinkou: "Poprvé má turnaj přízvisko mezinárodní." Myslel tím bratislavskou skupinu, ve které se přestaví celky Trnavy, Artmedie, Interu Bratislava a Brna.

Nejen ti, ale i zbylých dvanáct účastníků se popere o závěrečné boje, které se uskuteční 26. a 27. ledna v pražském Edenu, kde se bude hrát také jedna ze skupin. Další dvě budou na Vyšehradě a v severočeském Mostu. Finále bude přímým přenosem vysílat Česká televize.

Již tradičním generálním partnerem celé akce je sázková kancelář Tipsport, která se i letos rozhodla vypsat kurzy jak na vítězství ve skupinách, tak v celé lize. Během ní budou také vypisovány kurzy na jednotlivá střetnutí.

Od nich Petr Pálka, jeden z organizátorů turnaje, očekává hlavně dobrý fotbal: "Chceme dosáhnout soutěživosti a účasti nejlepších klubů. A aby to z fotbalového hlediska mělo správný dopad jak na kluby, tak na hráče."

Přestože se největší tuzemský zimní přípravný turnaj i nadále rozrůstá, organizátoři věří, že ještě mohou jít dál: "Mrzí nás, že jsme nemohli zopakovat skupinu v Brně, některé moravské kluby se na nás kvůli tomu mračí. Je to pro nás ale spíše otázka do budoucna."

[ 3.1.2008 - Jan Fait ]

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.