Luděk Mikloško: Liverpool je ze hry venku

Luděk Mikloško: Liverpool je ze hry venku

Jeho West Ham si v posledních dvou kolech Premier League mohl na vlastní kůži vyzkoušet formu momentálně dvou největších aspirantů na titul v Anglii. Trenér gólmanů Luděk Mikloško si po přímé konfrontaci s Arsenalem a Manchesterem United myslí, že k titulu mají nepatrně blíže Rudí ďáblové, zatímco Liverpool už je podle něho ze hry vyřazen.

Liverpoolu se nedaří, dvě remízy za sebou jsou určitě ztrátou. Myslím si, že se hráči nemohou dostat do tempa, protože se hodně mění sestava a je vidět, že jim to nevyhovuje. Mužstvo asi navíc není složeno tak, jak by být mělo.

Reds momentálně ztrácejí na vedoucí Arsenal dvanáct bodů a to už je hodně. Nemyslím si, že by hráči Arsenalu a Manchesteru United prohráli do konce sezóny tolik zápasů, aby dali šanci Liverpoolu se na špici dotáhnout.

Posledním týmem, který by mohl ohrozit dva prozatímní suverény této sezóny, je Chelsea. Ta sice získává pravidelněji tři body, nejsou to ale podle mého názoru přesvědčivá vítězství a mám dojem, že neustále trochu ztrácí. I proto to na titul letos asi nebude.

My jsme si ve West Hamu v posledních dvou kolech zahráli právě proti dvěma největším aspirantům na vítězství v Premier League a i podle výsledků je zřejmé, že lepší vzpomínky máme na souboj s United.

V obou zápasech jsme si vytvořili spoustu šancí. S Manchesterem nám vyšel začátek, zatímco s Arsenalem jsme v úvodu propadli, dostali dva smolné góly, což nás dost poznamenalo. Pak jsme si sice vytvořili velké šance, nepodařilo se nám ale ani korigovat.

S Manchesterem jsme naopak měli štěstí, že nám vyšly standardní situace, ze kterých jsme dali dva góly. Proti United si dovolím tvrdit, že jsme byli lepším týmem, což je pro nás dobrým zjištěním. S Arsenalem jsme ale postupem času spíše pouze bránili, abychom neutržili nějaký velký debakl.

Arsenal a Manchester hrají každý trochu jiným stylem. Gunners předvádějí skutečně skvělý fotbal, na který se velmi dobře dívá. Jestli to ale bude stačit na titul nevím. Určitě to bude boj až do samotného konce, osobně si ale myslím, že nakonec rozhodnou pro United trochu větší zkušenosti.

[ 4. 1. 2008 - Luděk Mikloško l Foto: MARSfoto ]