Boleslav získala dalšího Mendyho, Matějovský asi do Readingu

Boleslav získala dalšího Mendyho, Matějovský asi do Readingu

Přestup reprezentanta Marka Matějovského z Mladé Boleslavi se znovu přiblížil. Podle informací z prvoligového zákulisí by mohl záložník středočeského klubu přestoupit počátkem příštího týdne do anglického Readingu.

Středočeši zatím nechtějí transakci komentovat, zato potvrdili, že v klubu bude působit už druhý fotbalista s příjmením Mendy. Za svým bratrem Alexem se totiž v pondělí vydá mladší sourozenec Vincent, který dosud působil v Mostu.

O Matějovského odchodu do zahraničí se šušká od konce podzimní ligové sezony, ale v posledních dnech nabývají spekulace na intenzitě. Podle posledních informací se jeho novým zaměstnavatelem stane Reading, třináctý tým aktuálního pořadí Premier League.

Středočeši ale zatím nehodlají zákulisní zprávy nijak komentovat. "K případnému přestupu Matějovskému se nejméně do pondělí klub nebude nijak vyjadřovat. Jedinou aktuální novinkou je příchod Vincenta Mendyho z Mostu," řekl mluvčí klubu Petr Svěcený.

Podle ředitele klubu Jaromíra Šeterleho ještě ale není zřejmé, jakou formu bude mít příchod francouzského mladíka, jehož bratr přišel do Mladé Boleslavi v létě také z Mostu a v týdnu zde prodloužil své hostování. "Jisté však je, že v pondělí nastoupí do naší přípravy," dodal Šeterle.

Je už také zřejmé, kterým hráčem by chtěl trenér Zdeněk Ščasný díru po Matějovském zacelit. V Liberci prý odmítl prodloužit smlouvu slovenský záložník Ivan Hodúr a právě Mladoboleslavští už v závěru týdne potvrdili, že by si ho rádi přivedli už nyní, půl roku před ukončením angažmá ve Slovanu.

[ 5.1.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.