Teplice předběhly Slavii v boji o Heseka

Teplice předběhly Slavii v boji o Heseka

Do hry o slovenského reprezentanta a kanonýra Nitry Andreje Heseka se po pražské Slavii zapojil další český klub. "Andrej svými výkony zaujal i představitele Teplic. V hierarchii českých zájemců jsou momentálně Severočeši výše než Slavia," uvedl pro agenturu SITA licenční agent SFZ Michal Holeščák, který slovenského fotbalistu zastupuje.

V Hesekově případě ale mohou nastat komplikace s tím, že se loni dohodl na podmínkách smlouvy s mistrovskou Žilinou, přičemž svůj podpis přidal i pod prodloužení kontraktu v Nitře. Oba dokumenty by měly být na fotbalovém svazu. Hesekův případný odchod do Teplic by se tak mohl realizovat pravděpodobně až po vyrovnání s MŠK Žilina.

Andrej Hesek je odchovancem Slovanu Bratislava, na jaře 2004 hostoval ve Velkém Lapáši a v létě 2005 přestoupil z Tehelného pole do Nitry, kde má platnou smlouvu do konce prosince roku 2008. Reprezentační trenér Ján Kocian dal střelci pěti ligových branek v podzimní části Corgoň ligy příležitost ve dvou zápasech. Premiéru v A-týmu SR zažil 13. října v Dubnici v kvalifikačním duelu ME 2008 proti San Marinu.

[ 8.1.2008 - sme.sk / eFotbal.cz | Foto: fcnitra.sk ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.