Hodúr už patří Mladé Boleslavi

Hodúr už patří Mladé Boleslavi

[b]Aktualizováno.[/b]Slovenský reprezentant Ivan Hodúr opustil po sedmi letech Slovan Liberec. S vedením severočeského mužstva se nedohodl na prodloužení smlouvy, která mu měla vypršet 30. června. Jeho novým působištěm je Mladá Boleslav, zástupci obou klubů se na přestupu dohodli ve středu v podvečer. Oznámil to tiskový mluvčí Mladé Boleslavi Petr Svěcený.

Podle oficiálního prohlášení Liberce měl Hodúr přehnané finanční požadavky podmiňující prodloužení stávající smlouvy. "Jen za podpis nového kontraktu hráč požadoval 1 500 000 Kč, což Slovan nebude akceptovat," uvedl tiskový mluvčí klubu Lukáš Váňa.

V Mladé Boleslavi podepsal Hodúr smlouvu od 1. ledna, podle pravidel ČMFS mohl nový kontrakt uzavřít půl roku před vypršením stávajícího. Do přípravy týmu se zapojí ve čtvrtek na soustředění v Nymburce.

Kromě Hodúra má Mladá Boleslav zájem také o dalšího kreativního záložníka Lukáše Opielu ze Zlína.

Rajnoch zůstane v Boleslavi

Ve středočeském klubu bude dál hrát kapitán Jan Rajnoch, který popřel informace některých médií, že by jednal o angažmá ve Slavii s trenérem Karlem Jarolímem. "Se Slavií ani s jinými kluby nejednám a jako kapitán Mladé Boleslavi jsem připraven pomáhat jí na jaře na cestě vzhůru ligovou tabulkou. Rádi bychom se co nejdříve dostali do kontaktu s pohárovými příčkami," uvedl v tiskovém prohlášení klubu Rajnoch.

V Boleslavi má kontrakt do 30. června 2010. "Tuto smlouvu bude plnit i v jarní části této sezony," řekl mluvčí Svěcený. Vedení Mladé Boleslavi prý věří, že žádná jednání o Rajnochově odchodu do Slavie se nekonají. Bez jejího souhlasu by byla nepřípustná. "Máme informace, že stejný postoj zaujímá i vedení Slavie. Tím pádem jsme přesvědčeni, že celou záležitost nebude muset řešit disciplinární komise ČMFS," uvedl Svěcený v tiskové zprávě.

[ 9.1.2008 - sme.sk, ČTK / eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.