Pospěch vylučuje další zimní přestup

Pospěch vylučuje další zimní přestup

Ještě v neděli večer některá česká i německá média informovala o přestupu Zdeňka Pospěcha do Wolfsburgu jako o hotové věci, ale už v pondělí dopoledne se vydal pravý reprezentační obránce zpět do vlasti, aby se zapojil do přípravy se Spartou, kde hodlá strávit celé jaro. Na setkání s novináři během soustředění ve Špindlerově Mlýně prohlásil, že už nehodlá během zimy o přestupu ani uvažovat.

Pro Pospěcha byl připravovaný transfer hořkým zklamáním, především kvůli tomu, jak s ním německý klub jednal. "Ještě během prosincové návštěvy jsem měl ze setkání s trenérem Magahtem výborný dojem, a když se rozhodlo o mé cestě do Německa, myslel jsem si, že se blíží podpis smlouvy. Proč k tomu nakonec nedošlo ale nechci zjišťovat. S panem Magathem jsme se pozdravili, ale pak se už vše odehrávalo mimo mě v kanceláři. Celou anabázi beru jako ukončenou," upozornil novináře rázně.

Jeho rozhodnutí na něm bylo čitelné - zatímco před týdnem na Letné byl unaven neustálými dohady a spekulacemi o odchodu, dnes působil vyrovnaně a smířeně. "Je to cenná zkušenost, ale už myslím jen na jaro a obhajobu titulu. Nebude to sice jednoduché, protože Slavia mohutně posiluje, ale máme před sebou velký cíl," uvažoval výhradně o tom, co ho čeká ve Spartě během jara.

Nemůže se však ještě v závěru lednového přestupního termínu stát něco, co by přece jen přestup do zahraničí urychlilo? "V žádném případě, už jsem se rozhodl, že po této zkušenosti chci mít klid na přípravu ve Spartě a nehodlám nic riskovat. Celé jaro budu hrát na Letné," prohlásil Pospěch. Zda by v létě kývnul na případnou nabídku Wolfsburgu, netuší. "Teď to je pro mě složité, jak bych se zachoval, ještě nevím, ale mám ze všeho zvláštní pocit," uzavřel spekulace na téma přestup letenský kapitán.

[ 9.1.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.