Plzeň nestačila na druholigového soupeře

V jediném středečním utkání Tipsport ligy si pražská Dukla poradila s favorizovanou Plzní v poměru 1:0, když dokázala využít chyby soupeře v rozehrávce na konci první půle a ve druhém poločase své vedení udržela. Prvoligová Plzeň v Praze na Vyšehradě optimální výkon nepředvedla.

Prvních deset minut utkání bylo z obou stran hodně opatrných, na mužstvech bylo vidět, že jsou teprve v začátku přípravy a míče hráčům hodně odskakovaly. Poté ale přišla pětiminutová pasáž, která zahřála promrzlé diváky na Vyšehradě. Nejprve Trapp z deseti metrů pořádně vystrašil Radu v brance Dukly a z protiútoku domácí obrana zblokovala nebezpečný pokus Ludačky.

Po půlhodině hry se pěknou střelou z levé strany prezentoval Rychlík, zamířil ale těsně mimo. Větší štěstí měl před koncem první půle jeho spoluhráč Kulvajt, tomu ve vápně namazal nepřesnou rozehrávkou Šíma a Pražané se prakticky zadarmo dostali do vedení.

Do druhého poločasu nastoupily oba týmy ve značně obměněných sestavách, což dobrému fotbalu rozhodně nepomohlo. Dukla se navíc rozhodla své vedení pouze držet, takže Plzeň útočila do plných. Vyrovnat mohli Západočeši v rozmezí dvou minut kolem 55. minuty, nejprve se ale Trappův pokus z pravé strany snesl pouze na břevno a následně Psohlavec z druhé strany mířil jen těsně vedle.

V poslední půlhodině už se jednalo pouze o marný boj Plzně s obranným valem Dukly, který až do závěrečného hvizdu nepovolil. Pražané si tak po úvodní prohře s Jabloncem připsali první výhru, Plzeň ve svém úvodním utkání neuspěla.

FC Viktoria Plzeň – FK Dukla Praha 0:1 (0:1)
Branky: 42. Kulvajt; ŽK: Rada – Kunc, Hubka; Diváci: 50.

Plzeň: L. Krbeček (46. Ticháček) – Šmejkal (46. Mudra), Zakopal (46. Rada), Knakal (46. Bauer), Šíma (46. Smola) – Malchárek, Šimr, Trapp, Róth – Vrzal, T. Krbeček (46. Psohlavec).
Dukla: Rada – Mikula, Kuděla, Daněk (46. Kopta), Rychlík – Michal, Ludačka (46. Hubka), Hanus (46. Kunc), Volek (46. Malý) – Kulvajt (46. Bittengl), Svatonský (46. Čermák).

Ohlasy trenérů:

Tomáš Obermajer: "První půle byla z naší strany dobrá. Chtěli jsme hrát vzadu na nulu a dopředu na rychlé brejky. V první půli se nám to dařilo, přistupovali jsme k hráčům a Plzeň neměla takový pohyb, jaký si asi představovala. Nakonec rozhodla jedna chyba před přestávkou. Ve druhé půli jsme vystřídali a už to nebylo tak fotbalové. Jednalo se spíše o boj. Jsem rád, že jsme vítězství udrželi."

Stanislav Levý: "Byl to typický přípravný zápas, kdy jsou obě mužstva v plném tréninku. Naše první půle byla katastrofální. Chyběl především pohyb a nasazení. Zápas mi jasně ukázal, že s některými hráči není možné pro ligu počítat. Druhá půle už byla z naší strany lepší, byli jsme aktivnější, bohužel jsme neproměnili šance, které jsme si vypracovali."

[ 9.1.2008 - Jan Fait | Foto: fcviktoria.cz ]