Hainault poprvé poznává dřinu na horách

Hainault poprvé poznává dřinu na horách

V rodné Kanadě jezdil na hory za zimními radovánkami, ale teď nová posila pražské Sparty Andrew Hainault ve Špindlerově Mlýně poznává, jak tvrdě se na nich dře v přípravě na novou sezonu. Nejprve se zdálo, že jednadvacetiletý zadák bude v Krkonoších na začátku roku představený jako akvizice Slavie, ale události rychle nabraly úplně jiný směr. Hainault před sebou má novou výzvu: prosadit se do sparťanské základní sestavy.

"Krkonoše jsou jedno z nejhezčích míst, které jsem v Čechách viděl. A když při našich výbězích zahlédnu lidi na sjezdovkách, tak je to velmi lákavé. Příprava je tady hodně tvrdá," přemítal Hainault při setkání s novináři ve Vojenské zotavovně Bedřichov.

"Pořádně mě bolí nohy, jen nevím, jestli to je z toho běhání, nebo zimy," usmíval se kanadský reprezentant, který už nasbíral deset startů v národním týmu. Dril na horách je pro něj úplnou novinkou. "Ještě nikdy jsem nic podobného nezažil. Na hory jsem vždycky jezdil spíš za zábavou. Ale hlavní je, že takhle budeme dobře připravení na jaro," podotkl exmostecký hráč.

Hainault v české lize působil dvě sezony v Mostě, ale až letos v zimě se dočkal svého vysněného přestupu. "V Mostě to bylo dobré, hodně jsem hrál. Ale teď jsem cítil, že bych chtěl jít někam výš," tvrdil Hainault. O ryšavého stopera se dlouho přetahovaly elitní kluby Sparta se Slavií, ale Hainault při vánoční dovolené v rodném Montrealu měl jen kusé informace.

"Viděl jsem občas něco na internetu. Nejprve to vypadalo na Slavii, pak jsem normálně začal v Mostu a najednou jsem putoval do Sparty. Všechno se seběhlo strašně rychle, ale já jsem šťastný, že to tak dopadlo," těšil se Hainault, který bude ve Spartě na jaře hostovat. "A budu dělat všechno pro to, abych tady získal i smlouvu a v létě sem přestoupil," přál si.

Nabídka ze Sparty pro něj prý byla lepší než ta slávistická. "Slavie je také velký tým, navíc je první v lize a zahraje si na jaře Pohár UEFA. Ale Sparta o mě asi měla větší zájem," porovnával Hainault, který byl překvapený zázemím a tréninkovými podmínkami ve Spartě. "Proti Mostu to je velký rozdíl. Je to všechno na vyšší úrovni," uvažoval.

Nijak jej netíží ani jazyková bariéra. S novými spoluhráči se už domluví lámanou češtinou, s některými anglicky. A třeba se záložníkem Ludovicem Sylvestrem zase opráší francouzštinu. "Na pokoji jsem se Zabavníkem a to nějak motáme češtinu a angličtinu dohromady," usmíval se Hainault. "Ale mám i učitelku češtiny. Je to těžká řeč, ale s přítelkyní děláme pokroky," upozornil.

Kromě češtiny jej nyní bude zajímat i to, aby udělal pokrok na hřišti. Hainault ví, že ve Spartě v konkurenci Řepky a Sivoka nebude mít jednoduchou pozici. "Konkurence je proti Mostu nesrovnatelná a já ze sebe musím dostat to nejlepší," uvědomoval si.

[ 9.1.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.