Černý se upsal Slavii na tři roky

Černý se upsal Slavii na tři roky

Záložník Jaroslav Černý se stal definitivně další posilou Slavie Praha, kam přestoupil z Českých Budějovic. S vedoucím mužstvem ligové tabulky podepsal osmadvacetiletý fotbalista tříletou smlouvu s roční opcí. Řekl to hráčův manažer Dalibor Lacina a přestup potvrdil i pražský klub.

"Jednání byla složitá a jsem rád, že se nám podařilo vše dotáhnout," řekl ředitel Slavie Petr Doležal. Kluby se dohodly, že přestupovou částku nezveřejní.

Černý se hned po podpisu smlouvy vydal za svým novým týmem na kondiční soustředění do Krkonoš. Spolu s ním odcestoval i útočník Jan Blažek, který se zotavil z virózy. "Jsem rád, že to dobře dopadlo, protože už před půl rokem k tomu bylo dobře nakročeno. Mám radost, že se kluby dohodly a že je to už za námi," řekl slávistickému webu Černý.

Na levé straně zálohy nastupují v červenobílém dresu Daniel Pudil, Tomáš Jablonský a Dušan Švento, Černý se ale konkurence neobává. "Jsem připraven se porvat o místo v základní sestavě," nenechává nikoho na pochybách o svých ambicích.

Z Budějovic se mu neodcházelo lehce. "Přece jen jsem tam byl rok a půl. Herně i výsledkově se nám dařilo. I diváci byli výteční. Na druhou stranu jsem ale zvědavý na nový klub a na výzvu dokázat něco jiného," poukázal na internetových stránkách Slavie Černý.

Svou prvoligovou kariéru začal odchovanec bruntálského fotbalu v roce 2001 v Opavě. Poté hrál v Olomouci a Brně a od roku 2006 byl oporou Českých Budějovic. Dosud nastoupil ke 143 prvoligovým zápasům, v nichž vstřelil 17 branek. Na podzim se trefil čtyřikrát.

[ 9.1.2008 - ČTK, eFotbal.cz | Foto: MARSfoto ]