V Jihlavě začala rekonstrukce stadionu

V Jihlavě začala rekonstrukce stadionu

Část stadionu prvoligové Vysočiny Jihlava se změnila ve staveniště. Už v úterý přijdou ke slovu stavební stroje, které zahájí demolici betonového ochozu za brankou, v příštím týdnu začne pilotáž nezbytná k výstavbě stožárů umělého osvětlení. Navzdory stavebním pracím se v Jihlavě ještě odehraje 4. prosince prvoligové utkání s Mladou Boleslaví.

V první části zahajovací etapy budou vybudovány čtyři stožáry umělého osvětlení, základy pro novou tribunu za brankou, veškeré inženýrské sítě a opěrná stěna pro jednu z rohových věží. Z té budou zatím vyzděna tři patra. V rámci úvodní části první etapy prací se proinvestuje necelých čtyřiapadesát milionů korun.

"Kompletní dokončení první etapy rekonstrukce záleží na finančních prostředcích, které se nám podaří zajistit. Nyní hledáme ještě další zdroje," uvedl ředitel FC Vysočina Jihlava ZDENĚK TULIS.

Výsledná verze první etapy představuje kromě umělého osvětlení krytou tribunu pro 2500 diváků, vnitřní parkoviště a dvě rohové věže po stranách tribuny. V nich budou kromě sociálního zařízení, bufetů a nezbytných prostor v rámci projektu Stadiony 2003 také ubytovací kapacity pro hráče mládežnických týmů.

[ 21.11.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: www.fcvysocina.cz ]