Jablonec zvítězil v Tipsport lize i podruhé

Hráči Jablonce dokázali i ve svém druhém vystoupení v letošním ročníku Tipsport ligy zvítězit, když o sobotním dopoledni porazili slabou Plzeň 1:0. O jediný gól zápasu se postaral čtvrthodiny před koncem povedenou střelou Hloušek. Severočeši tak mají se šesti body v tabulce skupiny B nakročeno k postupu do semifinále.

V úvodu byli aktivnější fotbalisté Jablonce, ale ani jeden z centrů jejich kapitána Miroslava Baranka nenašel ve vápně Plzně adresáta v zeleném dresu.

Plzeňští se pokoušeli ohrozit gólmana Špita jinak. Jejich prudké střely ze zhruba dvaceti metrů byly však nepřesné. Neuspěli tak Lecjaks ani Rada.

Jablonec se dlouho nemohl dostat k přímému ohrožení branky, pět minut před přestávkou se ale Fujerik ocitl v největší šanci prvního poločasu, když se k němu dostal na hranici vápna odražený míč. Severočeský útočník ale mířil těsně nad.

Do druhé půle obě strany opět značně prostřídaly, což bylo z počátku na hře patrné. Oproti prvnímu poločasu však diktovali tempo hry Jablonečtí a po deseti minutách se ke gólové hlavičce dostal Zábojník, kterého vychytal Lukáš Krbeček.

V 71. minutě měl další příležitost Fukal, ale jeho tvrdou střela z trestného kopu šla nad sopeřovu branku. O pět minut později se už však Severočeši ujali vedení. Zakombinovali na levé straně a Hloušek nechytatelnou střelou do šibenice rozhodl o vítězi.

Plzeň se v závěru pokusila vyrovnat, proti však byla tyč jablonecké branky, na které v 87. minutě skončila tečované střela Šimra. Západočeši tak prohráli po Dukle také s Jabloncem, ten má naopak na svém kontě už dvě vítězství a s Libercem si to podle všeho rozdá o postup do semifinále.

Výsledek - skupina B :

FK Jablonec – Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branky: 76. Hloušek; Rozhodčí: Makovička – Ochotnický, Kubr; Diváci: 50

Jablonec: Špit – Fukal, Huber, Homola (46. Hamouz), Hvozda (46. Zábojník) – Baranek, Klapka (46. Valenta), Loučka, Hloušek – Straka (60. Mešanovič), Fujerik
Plzeň: Ticháček (46. L. Krbeček) – Šmejkal, Rada, Knakal, Smola – Mudra (46. Malcharek), Trapp (46. Zakopal), Šiml (46. Šimr), Lecjaks (46. Šíma) – Borek (46. Vrzal), Psohlavec (46. T. Krbeček)

Ohlasy trenérů:

František Komňacký: bylo to vyrovnané utkání, dlouho se zdálo, že budou hrát prim obrany, až v závěru přišly nějaké šance. Nakonec jsme byli šťastnější a jednu proměnili. Jsem spokojený s přístupem hráčů, i když tam chybělo více lehkosti a přesnosti, to je ale v tomto období normální.

Stanislav Levý: Myslím si, že dnešní utkání bylo z našeho pohledu vydařenější než to proti Dukle, i když výsledek je stejný. Bylo tam pár akcí, které bych chtěl vidět i v lize. Naše šance jsme ale nedokázali proměnit, zápasu by asi více slušela remíza. Soupeř však dal gól po hezké kombinaci.

[12.1.2008 - Jan Fait | Foto : MARSfoto.cz ]