Kladno potrápilo Teplice, nakonec těsně prohrálo

Ve třetím utkání mostecké skupiny C Tipsportligy 2008 podlehlo Kladno těsně celku Teplic 0:1. Svěřenci trenéra Šilhavého sehráli s favoritem poměrně vyrovnanou partii. O vítězi rozhodla situace z 57. minuty, kdy se prosadil střídající Štohanzl.

Utkání bylo od začátku vyrovnané. Kladno se silného soupeře nezaleklo a řádně jej potrápilo. Teplice šli do utkání bez několika hráčů, kteří mají drobné zdravotní problémy z velké fyzické zátěže na začátku zimní přípravy.

Po několika příležitostech na obou stranách, které zůstaly bez využití, přišel okamžik střídajícího Štohanzla, jemuž se podařilo zblízka dopravit míč za záda kladenského brankáře. Kladno mohlo v 67. minutě vyrovnat z penalty. Tu však Cigánek neproměnil, když teplický gólman Slavík vystihl jeho úmysl a střelu vyrazil. Teplice si pak už výsledek pohlídaly a nad týmem SK Kladna zvítězily nejtěsnějším rozdílem 1:0

Výsledek - skupina C :

SK Kladno – FK Teplice 0:1
Branka: 57. Štohanzl. Rozhodčí: Košec – Teuber, Ipser. Diváci : 100

Sestavy :

SK Kladno: Miski – P. Bartoš, Killar, Gross (75. Kousal), Tesařík – Vršajevič, J. Rada, Brunclík, Cigánek (79. Holub) – Semerák (46. Merganc), Zoubele (79. Čáp).
FK Teplice: Slavík – Vidlička, Rosa, Klein, Merzič (46. Štohanzl) – Verbíř (46. Vieira Leandro), Ljevakovič (78. J. Bartoš), Doležal, Koukal – Mareš (70. Vondrášek), Hesek.

Hlasy trenérů:

Jaroslav Šilhavý (Kladno): Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Vytvořili jsme si šance, ale neproměnili jsme je, stejně, jako penaltu. Naši velkou chybu Teplice potrestaly, proto jsme prohráli.

Petr Rada (Teplice): Kladno hrálo dobře a asi by zápasu více slušela remíza. My jsme do zápasu nasadili hodně mladých, máme pár zraněných, tak jsme nechtěli riskovat. Je dobře, že se takhle kvalitní zápasy hrají. Vítězství je příjemné a samozřejmě nás těší

[12.1.2008 - František Skácel | Foto : František Skácel ]