Pavel Hašek se těší, až nastoupí s bratrem v lize

Pavel Hašek se těší, až nastoupí s bratrem v lize

Po nevydařeném půlročním angažmá v Teplicích se Pavel Hašek vrátil do Bohemians 1905 a jediným gólem při své obnovené premiéře v zelenobílém dresu rozhodl o výhře nad Příbramí v Tipsport lize. Čtyřiadvacetiletý syn trenéra a slavného internacionála Ivana Haška nastoupil na levé straně zálohy vedle svého bratra Ivana a už se těší, až si spolu zahrají v nejvyšší soutěži.

"Myslím, že jsme spolu hráli poprvé. Minulou sezonu byl zraněný. Moc se těším, že spolu nastoupíme v lize," řekl novinářům Pavel Hašek, který skóroval už v šesté minutě. "Po soustředění se cítím unavený, ale jinak jsem strašně rád, že jsem se vrátil a už se těším na soutěžní zápasy," uvedl fotbalista, jenž má na kontě 32 ligových zápasů a jednu branku, kterou dal už před čtyřmi lety v barvách Blšan.

Před rokem byl Pavel Hašek dokonce vyhlášen nejlepším hráčem zimní soutěže. "To ale není o jedincích. Když se daří týmu, tak tu cenu někomu dají," uvedl.

Do Teplic zamířil před sezonou na přání trenéra Jiřího Bartla, ale sotva přišel, Bartl ve funkci skončil. Nový kouč Petr Rada mu šanci nedal, na podzim odehrál Hašek pouze minutu proti Liberci.

"Teplice se mi nevydařily, proto jsem uvítal šanci se vrátit, i když jsem měl i jiné nabídky. Velké změny v týmu nenastaly. V Teplicích byl tlak, myslí na titul, tady bude zase boj o záchranu. Věřím, že se to povede, kdybych tomu nevěřil, tak bych sem snad ani jít nechtěl," uvedl.

Přestup konzultoval se svým otcem. "Jsme fotbalová rodina, radil jsem se i s bráchou, ale konečné rozhodnutí bylo na mně. Táta cítil, že sem chci jít a podpořil mě v tom," řekl záložník, který s otcem komunikuje často i při jeho současném angažmá v Dubaji. "Čerstvě se naučil pracovat s internetem, tak komunikujeme přes skype," dodal Pavel Hašek.

[ 13.1.2008 - ČTK | Foto: fc-bohamians.cz ]

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.