Sparta dala Slovácku celkem osm branek

[b]Aktualizováno.[/b] Celkem osm gólů nastříleli fotbalisté Sparty vedoucímu týmu druhé ligy Slovácku ve dvou přípravných utkáních. První zápas vyhrál český mistr 4:2, v druhém zvítězil 4:0. Střelecky se nejvíce činili útočníci Slepička a Rezek, kteří dali každý v jednom zápase po dvou brankách.

Do prvního utkání na umělém povrchu sparťanského tréninkového centra zasáhli především hráči základní sestavy a také dvě zimní posily úřadujícího mistra. Tomáš Sivok, který přišel na hostování z Udine, nastoupil ve středu obrany spolu s Tomášem Řepkou a defenzivní štít hrál Petr Voříšek. Ve druhém vzájemném měření sil dal trenér Michal Bílek příležitost hráčům širšího kádru včetně bývalého obránce Mostu Andrewa Hainaulta. Hodinu hry byl na hřišti také brazilský záložník Jorgingo, který je v Praze na testech.

Sparta nastoupila k utkání čtyři dny po návratu z kondičního soustředění ve Špindlerově Mlýně, ovšem náročná příprava na jejich herním projevu znát nebyla. Od začátku Slovácko přehrávala a rychlou kombinační hrou si vytvářela šance. Hned po třech minutách Kladrubský těsně minul, ovšem již v 9. minutě Sparta vedla. Navrátilec z hostování v Mostě útočník Jan Holenda vyhrál hlavičkový souboj pro Horvátha, který poslal Slepičkovi míč za obranu a sparťanský útočník nabídnutou šancí nepohrdl. Z úhlu se trefil přesně k bližší tyči.

Domácí na hřišti nadále dominovali, ovšem ve finální fázi jim chybělo přesnější zakončení, stejně jako ojedinělým brejkům Slovácka. Po půlhodině hry vystihl Kadlec rozehrávku hostí, zatáhl míč a přihrál doleva na Matušoviče. Sparťanský záložník vyslal před branku střílený centr a Holenda neměl problém zblízka zvýšit vedení.

Po změně stran byla převaha Sparty ještě patrnější. Hned v úvodních minutách si vypracovala tři velké šance, ale dalšího zvýšení náskoku se dočkala až po hodině hry, když se prosadil Kladrubský, hrající na pravém kraji zálohy. Krátce nato Holenda přiklepl míč Slepičkovi, který mířil přesně pod břevno. Slovácko snížilo až v samém závěru.

Bílek: Na přípravu to byla kvalitní utkání

Podobný průběh mělo také druhé střetnutí, v němž Spartu táhlo především duo Petržela - Rezek. První jmenovaný dělal obraně Slovácka značné problémy, z čehož vyplynuly i první dvě branky. Již po šesti minutách Petržela pronikl po pravé straně a před prázdnou brankou našel volného Rezka, který otevřel skóre. Druhá branka pak padla jako přes kopírák.

Agilní Petržela se také sám zapsal mezi střelce, když si krátce po změně stran narazil s Kolářem a zamířil přesně k tyči. Náhradníci Slovácka si nevěděli rady a brzy inkasovali počtvrté. Sparta rozehrála nakrátko rohový kop, Hainault vyhrál hlavičkový souboj a před Vackem již byla pouze prázdná branka.

Po zbytek zápasu si Sparta vytvářela další šance, především z rychlých protiútoků, ovšem bez důraznějšího zakončení. Oproti prvnímu utkání však nezaváhala v obraně, a tak vyhrála 4:0. "Na to, že to bylo v přípravě, to byla kvalitní utkání. Vždyť jsme dali osm branek a měli další šance," řekl po utkání novinářům trenér Bílek, kterému vedle výsledku udělal radost i přístup hráčů. "U všech byl velmi dobrý," dodal.

Výsledky:

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:2 (2:0)
Branky: 9. a 68. Slepička, 33. Holenda, 63. Kladrubský - 80. Kaspřák, 90. Ineman. Rozhodčí: Hrubeš.

Sestava Sparty: Kozáčik - Pospěch, Řepka, Sivok, Kadlec - Kladrubský, Voříšek, Horváth (65. Zabavník), Matušovič - Holenda, Slepička. Trenér: Bílek.

Sparta Praha - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)
Branky: 6. a 28. Rezek, 48. Petržela, 50. Vacek. Rozhodčí: Ochotnický.

Sestava Sparty: Poštulka (46. Grigar) - Kúdela, Hainault, Mareš, Krob - Petržela, Sylvestre, Vacek, Jorgingo (60. Zabavník) - Kolář, Rezek.

[ 16.1.2008 - ČTK | Foto: ČTK ]