Luxemburgova pozice v Realu zůstává pevná

Luxemburgova pozice v Realu zůstává pevná

Ani prohra 3:0 s odvěkým rivalem Barcelonou nenahlodala pozici trenéra Realu Madrid VANDERLEIE LUXEMBURGA. Viceprezident týmu z hlavního města Španělska Emilio Butragueno oznámil, že Brazilec má zatím důvěru vedení klubu.

"Fotbal je velmi vrtkavý, a když se mě zeptáte na Luxemburgovu pozici v Realu, je to, jako byste se ptali na moji pozici," řekl BUTRAGUENO v pondělním vydání listu Marca. "Luxemburgo muže být v klidu až do dalšího zápasu. Podle jednoho výsledku trenéra nesoudíme," dodal.

Butragueno označil jasné vítězství Barcelony za spravedlivé, ačkoliv nezapomněl dodat, že Real se stále nemohl plně opřít o své klíčové hráče Ronalda a Zinédina Zidana, kteří se do sestavy vrátili po zranění. "Barcelona předvedla nejlepší výkon, jaký jsem u ní zatím viděl, a my jsme jí cestu za vítězstvím příliš nezkomplikovali. Po zranění se nám vrátilo do týmu několik fotbalistů, kteří ještě nebyli v optimální formě, což se odrazilo na výsledku utkání," míní Butragueno.

Trenér Luxemburgo povede ve středu večer svůj tým v utkání Ligy mistrů s Olympiquem Lyon, který letos neprohrál v domácí soutěži ani v pohárové Evropě. Z první letošní vzájemné konfrontace si Real odnesl porážku 0:3, již se bude snažit svému sokovi v nadcházejícím zápase vrátit. Jedině tak může Real vystřídat francouzského mistra na prvním místě skupiny F.

[ 21.11.2005 - Reuters / eFotbal ]

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.