Slavii se povedl vstup do Tipsport ligy

[b]Aktualizováno.[/b] První přípravné utkání na velkém hřišti mají za sebou hráči Slavie a po devadesáti minutách na umělé trávě v Edenu mohou být spokojeni. České Budějovice v rámci letošního ročníku Tipsport ligy porazili s přehledem 2:0, když se střelecky prosadili David Střihavka a Zdeněk Šenkeřík.

Úvod zápasu měli v režii Pražané. Ve čtvrté minutě hezky zatáhl po pravé straně míč Dřížďal, jeho přihrávka ale ve vápně hostí nikoho nenašla. A tak to domácí zkusili o chvilku později z druhé strany.

Zimní posila sešívaných Marek Jarolím poslal z levé strany do vápna povedený centr, který další novic v červenobílém dresu David Střihavka dopravil přesnou hlavičkou do sítě a zaznamenal první gól v novém dresu.

S hosty obdržená branka neotřásla a ihned se vrhli do útoku. Mrkvička však z dvaceti metrů pouze rozezvučel břevno Divišovy branky. Ve druhé polovině prvního poločasu měli více ze hry Budějovičtí, Homoláč se Svátkem ale ve velkých příležitostech sami před Divišem přestřelili.

Slavia poslala po přestávce na hřiště značně přestavěný kádr, na její hře to ale negativní známky nezanechalo. Po čtyřech minutách se navíc k odraženému míči ve vápně dostal Šenkeřík a domácí vedli už 2:0.

Budějovice se pokoušely s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat, když už se jim ale v 68. minutě podařilo snížit díky trefě Mrkvičky, zhatil jim radost předchozí ofsajd. O poslední velkou šanci zápasu se postarali slávisté. Goče Toleski však z hranice šestnáctky zamířil v akrobatické pozici mimo.

Výsledek:

Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 2:0 (1:0)
Branky: 7. Střihavka, 50. Šenkeřík. Rozhodčí: Moudrý - Tereba, Šedivka. Diváci: 200.

Slavia: Diviš - Dřížďal (46. Krajčík), Brabec (46. Suchý), Latka, Vulin - Šmicer (46. Kalivoda), Jarolím (46. Švec), Tavares (46. Volešák), Černý (46. Pudil) - Šenkeřík, Střihavka (41. Toleski). Trenér: Jarolím.
Č. Budějovice: Křížek - Leština, Hunal (75. Marcin), Homoláč, Žižka - Plocek, Vozábal (75. Tischler), Hílek, Dolejš (53. Jasanský) - Svátek (56. Bucan), Mrkvička. Trenér: Straka.

Ohlasy trenérů:

Karel Jarolím (Slavia): "Pro nás to bylo první utkání na normálním hřišti, a tak se tam projevily některé nedostatky. Šanci dostali všichni zdraví hráči, chtěli jsme rozložit síly, abychom mohli plnohodnotně pokračovat v přípravě. Věřím, že jak u nových hráčů v týmu, tak i u těch déle u nás sloužících půjde ještě výkonnost nahoru."

František Straka (České Budějovice): "Jsem v první řadě rád, že jsme zdraví. Viděli jsme dobré utkání, výsledek nakonec mohl být pro nás i lepší, měli jsme tam dvě tutovky, ze kterých jsme měli skórovat, což se nám ale nepodařilo. Gól z úvodu zápas poznamenal, jinak to ale bylo dobré a dokázali jsme si, že můžeme hrát se Slavií vyrovnané utkání."

[ 17.1.2008 - Jan Fait | Foto: slavia.cz ]