Liberec otočil derby s Jabloncem

[b]Aktualizováno[/b] - Tipsport liga pokračovala ve skupině B v Praze na Vyšehradě kuriózně severočeským derby Liberce proti Jablonci. Ten šel také v prvním poločase do vedení pro brance Hubera, ovšem po přestávce se dvakrát trefil Jan Nezmar a zařídil vítězství pro tým z pod Ještědu.

Hned od začátku byl nebezpečnější Liberec. V 7. minutě využil Dort podklouznutí obránce, dostal se do vápna, ale jeho přihrávku na Nezmara zastavl jeden z protihráčů. O chvíli později poslal Lattmann po levé straně Dočkala, jeho centr našel hlavu Radzinvičiuse, který ale v záklonu mířil nad.

A tak udeřilo nečekaně na druhé straně. V 11. minutě kopal Jablonec roh. Hlouškův centr našel hlavu Hubera, který přesně trefil šibenici Zlámalovy branky - 0:1.

Po čtvrthodině hry znovu nebezpečně rozehrál standardku Hloušek. Jeho centr z pravé strany tečoval těsně před Zlámalem hlavou Krejčí. Dráhu balonu ale nezměnil a brankář Liberce si s míčem poradil. Následně Vácha hezky uvolnil Dorta, tomu ale při centru podklouzla noha a balon zachytili obránci.

Pak zahrál Holeňák pod tlakem malou domů, Zlámal si míč zpracoval, jenže výkopem trefil přiběhnuvšího Hlouška, balon se však odrazil jen těsně vedle domácí branky.

Ve 35. minutě odkulhal ze hřiště Vácha, kterému po jednom ze soubojů maséři ledovali levé koleno. Místo něj přišel na hřiště Dohnálek. V závěru prvního poločasu se ještě do dvou slibných šancí dostal Liberec, vyrovnat se mu však nepodařilo.

To se ale povedlo ve 48. minutě, kdy poslal centr do vápna Liška. Hlavičkový souboj vyhrál Smetana a uvolnil na levé straně Dorta. Jeho bomba se odrazila od břevna zpět před branku, kde už měl Nezmar jednoduchou práci a ukliil míč do sítě.

O čtvrthodiny později předvedli liberečtí rychlou kombinační akci. Na jejím závěru přihrál Smetana na Lattmanna, ten se zbavil Fukala a odcentroval před branku. Špit na balon nedosáhl a Nezmar v záklonu poslal svůj tým hlavou do vedení.

Brzy na to mohlo být vyrovnáno. Baranek kopal přímý volný kop a Krejčí ve vyložené šanci branku vysoko přehlavičkoval.

Deset minut před koncem se prezentoval Liberec další zajímavou akcí. Přes Šinglára, Smetanu, Vlaska a Lattmanna se balon dostal k Liškovi, jehož centr mířil na hlavu Dejmka. Obránce ale míč stačil odhlavičkovat na roh, ten ale soupeř ubránil.

Chvilku před koncem zahrával slibnou standardní situaci Jablonec, Baranek ale branku netrefil. Pak se ještě po individuální akci dostal ke střele Eliáš, Zlámal si ale věděl rady.

Liberec v závěru přišel také o další čerstvou posilu, když ze hřiště odkulhal Smetana, který se držel za pravý stehenní sval.

Výsledek:

Slovan Liberec - FK Jablonec 2:1 (0:1)
Branky: 48. a 64. Nezmar - 11. Huber. Rozhodčí: Moudrý - Svoboda, Theimer. ŽK: 85. Holeňák - 90. Straka. Diváci: 80.

Sestava Liberce: I.poločas: Zlámal - Šinglár, Holeňák, Bejbl, Lattmann - Vácha (35. Dohnálek), Bílek, Dort, Dočkal - Nezmar, Radzinevičius

II.poločas: Zlámal - Šinglár, Holeňák, Polák, Liška - Dohnálek, Bílek, Dort (71. Vlasko), Lattmann - Nezmar (76. Rob. Dejmek), Smetana

Sestava Jablonce: I.poločas: Špit - Laciga, Zábojník, Huber, Krejčí - Baranek, Klapka, Loučka, Hloušek - Fujerik, Necid

II.poločas: Špit - Zábojník, Huber, Fukal, Krejčí - Baranek, Klapka, Eliáš, Hozda - Straka, Necid (60. Valenta)