Pohár pro vítěze Tipsport ligy ve zlínských rukách

Pohár pro vítěze Tipsport ligy ve zlínských rukách

Krátce po přivítání Milana Pacandy na zlínském stadionu dostal generální manažer valašského klubu Ladislav Valášek v pátek do rukou další vzácný fotbalový klenot v podobě poháru pro vítěze Tisport ligy. Turnaj sice ještě neskončil, ale neznamená to, že by ho Zlín vyhrál, navíc když v soutěži ani nestartuje. Valášek jen převážel trofej do Prahy.

"Byla to taková malá přátelská a kolegiální technická výpomoc organizátorům Tipsport ligy, protože potřebovali tento pohár převést do Prahy, a tak zástupci 1. FC Slovácko, které vyhrálo loňský ročník, mi trofej pomohli připoutat na zadní sedadlo klubového auta, abych ho převezl z jejich síně slávy do Prahy. Samozřejmě, raději bych tento pohár vezl opačným směrem z Prahy na Moravu, a navíc, nikoliv do Uherského Hradiště, ale do Zlína," řekl důrazně Ladislav Valášek.

"Bral jsem to ovšem také jako malý manažerský trénink, protože s pražskými organizátory Tipsport ligy (pány Pálkou a Křenkem) se vážně zabýváme myšlenkou, že by v dalším ročníku vznikla ještě jedna skupina zimní Tisport ligy. V té by mohly startovat např. ligové týmy Zlína, Olomouce, Baníku a ze Slovenska třeba ligové celky Trenčína, Žiliny nebo Dubnice nad Váhom.

V takovém případě bychom se rádi zimní Tipsport ligy účastnili, zvláště pokud by se nám letos podařilo vybudovat nové hřiště s umělým povrchem v tréninkovém centru na Vršavě a celá skupina se pak hrála u nás ve Zlíně," nastínil jednu z možných variant dr. Valášek.

Nyní pod patronací SK Zlín finišují práce na přípravě projektu a probíhají také jednání o zajištění financí pro výstavbu tolik potřebného nového hřiště s umělou trávou nejvyšší kvality dle certifikace FIFA.

"Je jen škoda, že se doposud nepodařilo získat dotaci na výstavbu tolik potřebného nového hřiště s umělou trávou pro zlínský ligový klub, ačkoliv v mezidobí byly uděleny dotace pro celou řadu podobných hřišť v daleko menších městech a malých obcích. Nyní se však přece jen zdá, že se Zlín konečně dočká nového moderního hřiště s umělým povrchem a bude moci zkvalitnit nejen přípravu svých fotbalistů, ale také v zimním období nabídnout zlínským divákům atraktivní fotbalovou zábavu," řekl na vysvětlenou Ladislav Valášek.

"Současný vrcholový profesionální fotbal již dávno není sezónní, ale opravdu celoroční záležitostí, a to jak ve sportovní, tak v obchodně-marketingové oblasti. Zlínský klub z hlediska ekonomické efektivnosti patří k nejlepším profesionálním fotbalovým klubům v ČR, ale k dosažení ještě vyšší sportovní výkonnosti a konkurenční schopnosti podle náročných mezinárodních kriterií, musí hodně přidat také v marketingové prezentaci i ve dnech mimo fotbalová utkání a v obdobích mimo hlavní mistrovskou sezonu.

K takovému vzestupu však nutně potřebujeme vylepšit infrastrukturu a celkové zázemí pro přípravu a regeneraci. Nové hřiště s umělým povrchem na Vršavě proto patří mezi naše priority na rok 2008, které před management a statutární orgány klubu postavil majitel klubu ing. Červenka," zdůraznil pro klubové stránky Ladislav Valášek.

[ 20. 1. 2008 - fctescomazlin.cz / eFotbal.cz | Foto: fctescomazlin.cz ]

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.