Michal Bílek odložil zúžení kádru

Michal Bílek odložil zúžení kádru

Čtyři utkání mají za sebou v zimní přípravě sparťanští hráči. Třikrát vyhráli a jednou v kombinované sestavě remizovali, což je dobrá bilance. Naopak vrásky sparťanskému kouči Michalu Bílkovi dělá zdravotní stav kádru. Do sobotních zápasů pro zdravotní problémy nezasáhli Horváth, Abraham, Zeman, Hušek, Jeslínek, Kulič, Kisel, Limberský a Došek.

Právě nejlepší sparťanský střelec ligového podzimu bude pravděpodobně nucen absolvovat artroskopii kolene. "Libor měl problémy ještě před soustředěním ve Špindlerově Mlýně. Zkoušel běhat, ale bylo to příliš bolestivé. Bude muset na drobný chirurgický zákrok, neodcestuje s námi ani na soustředění do Španělska. Hodně mě to mrzí," povzdychl si letenský kouč, který bude v Montecastillu postrádat také Martiny Abrahama se Zemanem.

Mladší z obou letenských záložníků se vzpamatovává po prosincové mononukleóze, druhému se obnovilo zranění kotníku. Z důvodů rozsáhlé marodky tak Michal Bílek odložil definitivní zúžení kádru až na později. "Pravděpodobně se rozhodneme ve středu. Teď ještě nemůžu říct, koho si tady necháme a kdo odejde," odmítl sparťanský trenér prozradit své záměry.

Výjimku udělal u dvou mladých fotbalistů , kteří si vynikajícím výkonem proti Budějovicím řekli o trvalé zařazení do letenského kádru. Kamil Vacek se postavil na své oblíbené místo ofenzivního záložníka, Ondřej Kúdela jistil středovou formaci z místa defenzivního štítu. "Oba odehráli velmi dobré utkání. Zůstávají ve Spartě," řekl krátce sparťanský kouč.

Do Španělska odletí pětadvacetičlenný kádr ve čtvrtek, ještě předtím odehrají sparťané ve strahovském tréninkovém centru další přípravné utkání. Duel s Kladnem, jenž hodně napoví o konečné nominaci, začíná v jedenáct hodin.

[ 20. 1. 2008 - sparta.cz / eFotbal.cz | Foto: ČTK ]