Ostrava vyrazila do Antalye, kde sehraje 4 zápasy

Ostrava vyrazila do Antalye, kde sehraje 4 zápasy

Čtyřmi přípravnými zápasy proloží hráči Baníku Ostrava desetidenní herní soustředění v turecké Antalyi, na které v pondělí z Prahy odletěl kádr pětadvaceti hráčů. Trenér Karel Večeřa nechal doma jen dlouhodobě zraněného stopera Reného Bolfa, jenž se individuálně věnuje rehabilitaci a posilování.

Sobotním zápasem proti Třinci skončila Baníku nejtvrdší část zimní přípravy. Dvoutýdenní kondiční blok mají hráči za sebou, v Antalyi už kouč Večeřa zaměří své tréninkové jednotky daleko více na herní projev.

"Máme jistotu, že deset dnů se budeme připravovat na kvalitní přírodní trávě. A pak nás samozřejmě čekají čtyři zápasy proti různým herním stylům a to je taky velký přínos," řekl Večeřa.

Do Turecka vzal ještě celý širší kádr, který zahájil zimní přípravu. Prvním zúžením soupiska projde až po návratu ze soustředění.

"Všichni kluci dostanou znovu šanci. Pokud to aktuální zdravotní stav dovolí, určitou část zápasů by mohli po dlouhodobých zraněních odehrát i Martin Lukeš s Petrem Tomašákem," dodal Večeřa.

Úvod soustředění Ostravanům obstarají zápasy proti ukrajinským klubům: ve středu proti Ochtyrce a v pátek proti Simferopolu. Příští pondělí se Baník poměří s brazilským výběrem polského byznysmena Antoniho Ptaka a pobyt ukončí střetnutím s Dinamem Tbilisi, které trénuje Dušan Uhrin starší.

Program přípravných zápasů:

středa 23. ledna: Ostrava - Naftovik Ochtyrka
pátek 25. ledna: Ostrava - Tavria Simferopol
pondělí 28. ledna: Ostrava - European Football Center "Ptak"
středa 30. ledna: Ostrava - Dinamo Tbilisi

[ 21. 1. 2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]