Přestup Pospěcha se přiblížil, potvrzen ještě nebyl

Přestup Pospěcha se přiblížil, potvrzen ještě nebyl

Přestup reprezentanta Zdeňka Pospěcha ze Sparty Praha do FC Kodaň se znovu přiblížil, ale k jeho dotažení nejspíš dojde až v průběhu tohoto týdne. Transferové podmínky obou klubů se během pondělka výrazně přiblížily a také dohoda mezi hráčem a vedením dánského klubu je velmi blízko. Potvrdili to jak sparťanský mluvčí Jakub Otava, tak hráčův agent Pavel Zíka.

O Pospěchově odchodu se jednalo intenzívně během celého víkendu, ale přestup jako završený nelze prý stále potvrdit. "Sparta dala jasně najevo, že za jistých podmínek je ochotna svého kapitána uvolnit, ale k uzavření kontraktu ještě nedošlo. Kluby se však blíží ke shodě," tvrdí Otava.

Podobná je situace ohledně hráčova kontraktu, který by měl být podle posledních informací na tři a půl roku. "Jsme blízko k dohodě, ale další jednání zatím nelze komentovat," řekl Zíka ze společnosti Sport Invest International.

Pospěch dal sice na počátku zimní přípravy najevo, že po neúspěšných námluvách s Wolfsburgem už do zahraničí během zimy nepřestoupí, severský klub však po spekulacích z minulého týdne vystupňoval podle dánských deníků svou nabídku a nečekaně splnil sparťanské podmínky.

Sparta během podzimu vyhlásila, že Pospěcha v zimě uvolní za padesát milionů korun. To byl schopen nejdříve splnit pouze Wolfsburg, kde se dokonce v průběhu prosince fotbalista setkal s trenérem Felixem Magathem. Jenže Němci pak začali licitovat o odstupném i smlouvě a z přestupu sešlo.

Pospěch se vrátil do sparťanské přípravy a prohlásil, že dříve než v létě nepřestoupí, protože ve všech západoevropských soutěžích jsou mužstva už na herním soustředění a jeho pozice by byla složitá. V Dánsku ale liga startuje až v polovině března a přípravu Kodaň zahájila teprve před pár dny, zatímco Sparta už počátkem roku a má za sebou i první přípravné zápasy. Pospěch v nich nastoupil už dvakrát, naposledy v sobotu proti Českých Budějovicím, a také dnes absolvoval trénink pod vedením trenéra Michala Bílka.

Pokud k přestupu dojde, devětadvacetiletý fotbalista se v novém působišti potká s krajanem a reprezentačním spoluhráčem Liborem Sionkem, který do Dánska přestoupil v létě z Glasgow Rangers. S ním kodaňští funkcionáři Pospěchův příchod podrobně konzultovali a ten jim kamaráda vřele doporučil.

Pospěch je odchovancem opavského fotbalu, v roce 2001 přestoupil do Ostravy a po čtyřech letech do Sparty. V nejvyšší české soutěže má odehráno 196 utkání, v nichž vstřelil 26 branek, v reprezentaci nastoupil pětkrát.

[ 21. 1. 2008 - ČTK | Foto: ČTK ]