Zlín zkouší Francouze Martella, kádr opustili Bača a Ditrich

Zlín zkouší Francouze Martella, kádr opustili Bača a Ditrich

Na tréninku fotbalistů Tescomy Zlín se poprvé objevil jednadvacetiletý francouzský středopolař Anthony Martello, který přišel do klubu na zkoušku jako volný hráč. Prvoligový kádr naopak opustil útočník Bača, jenž zamířil na hostování do Nitry k trenéru Pavlu Hapalovi. S týmem už netrénuje ani obránce Ditrich, jenž byl přeřazen do B-mužstva a hledá si nové angažmá.

Francouz Martello prošel mládežnickou akademií v Olympique Lyon a Olympique Marseille, rok poté strávil v Servette Ženeva. Nepodařilo se mu ale získat profesionální kontakt a v letošní sezoně působil v klubu Olympique Croix de Savoie 74 ve francouzské amatérské soutěži.

"Martello má dobrá doporučení, po prvním tréninku je ale těžké jej hodnotit," řekl trenér fotbalistů Zlína Pavel Hoftych.

Zlín zatím v zimní přestávce získal z Brna útočníka Pacandu a středopolaře Musila, z Lučence útočníka Baranyaie a z Čadce bratrskou dvojici brankáře Martina Gavláka a obránce Tomáše Gavláka. Vedle Bači a Ditricha chybí v kádru záložník Zapletal, který přestoupil do Opavy, obránce Vidlička odešel do Teplic a záložník Opiela do Mladé Boleslavi.

[ 22. 1. 2008 - ČTK ]