Římské AS vyrovnalo rekord Serie A

Římské AS vyrovnalo rekord Serie A

AS Řím vyhrálo ve 26. kole Serie A nad Empoli 1:0 a vyrovnalo tak historický rekord soutěže v počtu vítězných utkání v řadě, který má momentálně hodnotu deseti zápasů.

Podobný kousek se v sezoně 1931/32 povedl Juventusu Turín, v ročníku 1950/51 AC Milán a naposledy Boloni, která svou sérii zaznamenala na přelomu let 1963 a 1964. AS může historický zápis překonat příští týden, kdy se utká s městským rivalem z Lazia.

AS předvádělo v utkání s Empoli svůj typický fotbal a do vedení šlo už v patnácté minutě, kdy po hrubce brankáře Sebastiana Cejase skóroval Simone Perrotta. Náskok Římských mohl navýšit Daniele De Rossi, ale svou šanci trestuhodně zahodil. Podobně se na druhé straně zachoval v 50. minutě Nicola Pozzi a desátá výhra AS v řadě tak byla na světě.

Oslavu pokazilo římskému celku zranění kapitána Franceska Tottiho, jenž po tvrdém zákroku obránce Richarda Vanigliho ve 12. minutě opustil trávník na nosítkách. Totti má zlomenou lýtkovou kost a poraněný kotník. Ještě v neděli se podrobil operaci a podle lékaře Pierpaola Marianiho čeká hráče zhruba tříměsíční pauza. Hráč tak může přijít i o mistrovství světa.

AS se díky vítězství nad Empoli posunulo v tabulce na čtvrté místo před Fiorentinu, jež v neděli podlehla Laziu 2:1. Serii A nadále vede Juventus, avšak kvůli sobotnímu zaváhání v Messině se jeho náskok před druhým AC Milán snížil na deset bodů.

Výsledky - 26. kolo:

Fiorentina - Lazio 1:2 (60. Bojinov - 34. Behrami, 49. Rocchi)
Lecce - Reggina 0:0
AS Řím - Empoli 1:0 (16. Perrotta)
Sampdoria - Ascoli 1:2 (71. Volpi - 56. Quagliarella, 85. Budan)
Treviso - Parma 0:1 (14. Simplicio)
Udinese - Siena 1:2 (38. Iaquinta z pen. - 34. a 39. Volpato)
Chievo - Palermo 0:0

[ 19.2.2006 - eFotbal. Foto: Reuters ]

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.