Kvůli stavu hřiště odložen duel v Příbrami

Kvůli stavu hřiště odložen duel v Příbrami

Kvůli špatnému stavu hrací plochy byl odložen duel 18. kola první fotbalové ligy mezi Příbramí a Blšany. Rozhodl o tom po dnešní osobní prohlídce příbramského trávníku šéf profesionálního fotbalu ČMFS Ivo Lubas. Zbývajících sedm utkání by se mělo uskutečnit podle plánu, hrát se bude i duel Zlín - Teplice, který byl také ohrožen.

Lubas dorazil do Příbrami krátce po poledni a krátká obhlídka terénu mu stačila, aby se rozhodl zápas odložit. "Hřiště je pod ledem, s tím pořadatelé nemohou nic udělat. Uvědomíme co nejrychleji Blšanské, že k zápasu ani nemají jezdit," uvedl Lubas. Podle něj je o něco lepší situace alespoň ve Zlíně. "Tam je předpoklad, že by se hrát mělo, i když poslední slovo samozřejmě bude mít rozhodčí. Teplice se už vydávají na předzápasové soustředění," uvedl svazový činovník.

Pro Blšany, které čeká na jaře boj o ligovou záchranu, to bude už druhý odložený zápas. V 17. kole nemohly sehrát domácí duel proti Mladé Boleslavi, odloženy byly ve stejném kole také zápasy Olomouc - Plzeň a Ostrava - Most.

O novém termínu zápasu Příbram - Blšany by se mělo rozhodnout počátkem příštího týdne. "Do pondělí navrhnu klubům termín pro dohrávku," uvedl Lubas.

[24.2.2006 - ČTK / eFotbal]