Eto'o čelil v Zaragoze rasistickému útoku

Eto'o čelil v Zaragoze rasistickému útoku

Rasismus na stadionech nabírá další obrátky. V sobotním utkání Zaragozy s Barcelonou se stal terčem skupinky nevybíravých domácích fanoušků kamerunský útočník Barcy SAMUEL ETO'O.

Rozhodčí Victor Esquinas Torres ve druhém poločase utkání přerušil, neboť Eto'o se rozhodl po sérii urážek na svou adresu opustit hřiště. Spoluhráči ho však nakonec přesvědčili, aby v zápase pokračoval.

"Byla to ostuda," řekl na pozápasové tiskové konferenci trenér Barcelony FRANK RIJKAARD. "Samuel je také člověk, na hřišti se potom necítil dobře, ale potěšili mě moji svěřenci, kteří ho přemluvili, aby zůstal. Eto'o ukázal, že se dokáže přes urážky přenést a přispět svým dílem k našemu vítězství. Je smutné, když fanoušci napadají někoho, kvůli komu se na zápasy chodí," uzavírá.

Útočník Zaragozy EWERTHON se za chování příznivců svého týmu stydí. "Také jsem černý," řekl bývalý hráč Borussie Dortmund rádiu Onda Cero. "Ačkoliv jsem hráč Zaragozy, od našich fanoušků se distancuji. Užil jsem si své na hřištích soupeřů a musel se nad to povznést. Doufám, že Španělská fotbalová federace učiní potřebná opatření, abychom podobným situacím nemuseli čelit," vzpomíná.

Zaragoza zaplatila v loňské sezoně pokutu 600 euro poté, co její fanoušci uráželi Eto'oa. V podobné situaci se ocitla i letos, kdy její fandové slovně napadli útočníka Realu Betis Roberta. O největší kauzu se však v tomto ročníku postarali příznivci Interu Milán, jejichž terčem se v listopadu stal obránce Messiny Zoro z Pobřeží slonoviny.

[ 26.2.2006 - Reuters / eFotbal ]