Tři body si Slavia zajistila až v závěru

Branka záložníka Miroslava Holeňáka z druhé minuty nastavení zajistila Slavii ligovou výhru 2:1 nad Olomoucí. Domácí poslal v 26. minutě do vedení z penalty Jarolím, ale deset minut před koncem vyrovnal olomoucký útočník Babnič. V úplném závěru, kdy hrála Sigma už bez vyloučeného Rýdla, ale rozhodl o vítězství domácího týmu Holeňák.

Slávisté se tak dotáhli na špici ligy: na třetím místě ztrácejí bod na druhé Teplice a šest bodů je dělí od vedoucího Liberce.

Pražané se do olomouckých hráčů zakousli od prvních minut, jako by chtěli soupeři vrátit divokou podzimní prohru 3:4, po které se cítili být poškozeni od rozhodčích. Hodili za hlavu vyřazení z Poháru UEFA v Palermu a hladce dokázali přecházet přes hluboký defenzivní blok soupeře, ovšem v úvodu je srážela špatná finální fáze. Až v 17. minutě poprvé zahrozil Fořt, který v akrobatické pozici mířil nad bránu.

Za sedm minut už poloprázdný strahovský stadion jásal. Olomoucký bek Hubník zavadil o nohu slávistického kapitána Pitáka a záložník Jarolím vzápětí svým čtvrtým gólem v sezoně poslal Slavii z penalty do vedení. Až potom se Sigma, která až dnes absolvovala jarní ligovou premiéru, osmělila a zaútočila: stoper Horáček selhal ve dvou nadějných pozicích, na druhé straně útočník Fořt neuspěl po chytrém Pitákově pasu za obranu.

Pražané toužili hubený náskok co nejrychleji pojistit. Hned po nástupu do druhé půle se olomoucký gólman Lovásik vytáhl proti Pitákově střele, vzápětí exolomoucký Vlček nabídl další tutovku partnerovi z útoku Fořtovi, který se ale na třetí pokus během utkání neprosadil a vyslechl si za to i peprné nadávky z publika.

V rozhárané druhé půli Slavii nepomohl ke zvýšení náskoku ani střídající útočník Gaúcho, který ještě na podzim hájil olomoucké barvy. Sigma byla na Strahově dlouho v ofenzivě bezradná a brankáře Vorla vůbec neprověřila. Ale deset minut před koncem se Hanákům povedla první kombinace, kapitán Špiláček vysunul Babniče a ten prostřelil Vorla.

Slavia se ale zlomit nenechala a soupeře zahnala do úzkých. V 84. minutě nejprve střídající Rýdel fauloval unikajícího Vlčka a viděl červenou kartu. V zoufalém náporu pak v druhé minutě nastavení unikl Piták, kolmicí vysunul Holeňáka a ten přesnou střelou rozhodl o tom, že Olomouc počtvrté za sebou odjede ze Strahova s prázdnou.

Výsledek:

Slavia Praha - Sigma Olomouc 2:1 (1:0)
Branky: 26. L. Jarolím z pen., 90+2. Holeňák - 80. Babnič. Rozhodčí: Matějek - Filgas, Slavík. ŽK: Fořt, Dosoudil - Chmelíček, Vyskočil, Špiláček. ČK: 84. Rýdel (Olomouc). Diváci: 1590.

Slavia: Vorel - Krajčík, Dosoudil, Suchý, Hubáček - Piták, L. Jarolím, Holeňák, Kalivoda (71. Janda) - Vlček (85. Hercegfalvi), Fořt (58. Gaúcho). Trenér: K. Jarolím.

Olomouc: Lovásik - König, Horáček, Hudec, R. Hubník - Vyskočil (46. Šultés), Špiláček, Kaščák (77. Pečnik), Onofrej (55. Rýdel) - Babnič - Chmelíček. Trenér: Uličný.