Ballack: Smlouvu s Chelsea jsem nepodepsal

Ballack: Smlouvu s Chelsea jsem nepodepsal

MICHAEL BALLACK popřel zprávu britského deníku, která tvrdí, že německý kapitán v Londýně podepsal s Chelsea čtyřletý kontrakt za 25 milionů liber. Záložník Bayernu Mnichov vydal prostřednictvím mluvčího Německé fotbalové asociace HARALDA STENGERA prohlášení, ve kterém tvrdí, že "nic nepodepsal a v Londýně nebyl". Zprávu již předtím označil za spekulaci také Ballackův agent.

Britský deník Daily Mail v úterý napsal, že německý záložník, kterému s koncem sezony končí smlouva v Bayernu, souhlasil s přestupem do štědrého londýnského klubu, v němž by měl týdně vydělávat 121 000 liber. Stal by se tak nejlépe placeným hráčem na světě.

"Tohle už začíná být nudné a únavné," komentoval to Ballackův agent MICHAEL BECKER. Německému serveru Spiegel Online řekl: "Mohu říci jen to, že Michael žádnou smlouvu nepodepsal." Bayern odmítl události komentovat, zatímco Ballack se ve Florencii připravuje na středeční přípravný zápas před MS proti Itálii. Chelsea zastává politiku nekomentovat jekékoli přestupy před podpisem smlouvy.

Deník Mail napsal, že se Ballack v minulém měsíci v Londýně dvakrát sešel se zástupci Chelsea, včetně trenéra Jose Mourinha. Mourinho se sice celkově vyhýbá kupování hvězd první velikosti, ale Ballack, který je jedním z nejuniverzálnějších záložníků, by ho mohl přesvědčit, aby udělal výjimku.

Ani Bayern nechce o svou hvězdu přijít. Na začátku této sezony klub Ballackovi nabídl čtyřletou smlouvu za 36 milionů eur, což by byl nejdražší kontrakt v historii Bundesligy. Klub svou nabídku v listopadu stáhl, protože Ballack se do stanovené doby nevyjádřil.

Bayern se však ani teď nevzdává, chce devětadvacetiletému hráči nabídnout novou smlouvu. Vedení klubu si uvědomuje, že pokud hráč na konci sezony odejde, Bayern za něj neinkasuje ani euro. Ballack, německý Hráč roku 2005, už dlouho tvrdí, že příští část své kariéry by chtěl strávit v zahraničním klubu, který je schopný vyhrát Ligu mistrů. Mezi týmy, které údajně mají vyhlídky získat jeho služby, jsou kluby Real Madrid, Barcelona, Manchester United, AC Milan, Inter Milan and Juventus.

[28.2.2006 - Reuters / eFotbal. Foto: MARSfoto]