Vedení Kladna myslí na postup do první ligy

Vedení Kladna myslí na postup do první ligy

SK Kladno bude hrát v jarní části druholigové soutěže o postup do první ligy. Na Stadionu Františka Kloze již začala rekonstrukce světel a sedadel, aby byl stadion připraven vyhovět prvoligovým regulím. Kádr se v zimě podařilo posílit o brankáře Romana Vaška hostujícího z Baníku Ostrava a tvořivého záložníka Radka Šelichu, který přestoupil z Blšan.

Jarní část druholigové soutěže začne tento víkend. Kladno, které je v tabulce první s pětibodovým náskokem před HFK Olomouc a Hradcem Králové, hostí v neděli 5. března Hlučín. "Jsme připraveni hrát o první ligu. Pro účast v nejvyšší soutěži jsme schopni vytvořit i odpovídající finanční zázemí," řekl předseda představenstva klubu PETR URBÁNEK.

Druholigovou soutěž Kladno dohraje z rozpočtem 26 milionů korun, pro případnou účast v první lize v největším středočeském městě podle předsedy představenstva počítají s rozpočtem do 40 milionů korun. Vedení klubu popírá, že by jeho plány nějak ovlivnily problémy jeho prezidenta Michala Krause. Finanční policie v současné době prověřuje podezřelé obchodní aktivity bývalého poslance ČSSD v Ghaně v roce 2001. "Klub nebude soukromé záležitosti svého prezidenta nijak komentovat," sdělil Urbánek.

SK Kladno pokračuje ve spolupráci s Baníkem Ostrava. Vedle brankáře Vaška je v Kladně z ostravského klubu na hostování obránce Aleš Neuwirth, přestoupil Peter Drozd a opačným směrem zamířil Tomáš Marek. V Kladně však zůstane na půlroční hostování. "Kádr se v zimě nijak neoslabil, je vhodně doplněný a jsme připraveni se poprat o postup do nejvyšší soutěže," řekl nový sportovní ředitel klubu, bývalý rozhodčí TOMÁŠ ČUŘÍN.

Podle trenéra MIROSLAVA KOUBKA má jeho tým soutěž dobře rozjetou a musí myslet na postup. "Ale bude to těžké, máme za zády týmy s podobnou motivací - České Budějovice, Hradec Králové, Žižkov a nepodceňoval bych ani HFK Olomouc," podotkl kladenský kouč.

V přípravě kladenský tým sehrál řadu utkání zejména s prvoligovými celky. Většina jeho zápasů skončila remízou. Například v Tipsport Cupu Kladno hrálo s Mostem 1:1, Blšany 2:2 a Teplicemi 1:1.

[ 1.3.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: www.skkladno.cz ]