Slavia prohrála v Dubaji s CSKA Moskva

Prohrou 0:1 s CSKA Moskva skončil první přípravný zápas hráčů Slavie Praha na soustředění v Dubaji. Na stadionu klubu Al Adžmán vstřelil jedinou branku středečního utkání v 59. minutě Brazilec Ricardo.

Od začátku zápasu se hrálo v poměrně rychlém tempu s nebezpečnými akcemi na obou stranách. Do první velké šance se dostal soupeř v osmé minutě, kdy Krasič poslal nadýchaný centr na Brazilce Joa, který z pěti metrů zamířil hlavičkou těsně nad.

V 37. minutě vstřelil ruský celek branku, když zblízka dorazil míč do brány Ignaševič, ale stál při tom v postavení mimo hru. Nejblíže gólu Slavie byl v 41. minutě Šenkeřík, když se k němu míč dostal po akci Latky s Černým. Útočník Pražanů vypálil z otočky z osmnácti metrů, ale jeho střela skončila těsně vedle branky.

Do druhého poločasu trenéři sestavy týmů prostřídali a hned po přestávce Pudilův střílený centr minul jen o centimetry břevno. Na druhé straně po Grigorijevově centru vypálil z osmi metrů Ricardo a míč skončil přesně v roku Vorlovy branky. Za tři minuty mohla Slavia vyrovnat, po rohu mířil hlavou k tyči Tavares, ale gólman Pomazan jeho střelu vyrazil.

"Změřili jsme síly s velice kvalitním soupeřem, škoda je jen výsledku. Již v prvním poločase jsme měli slibné šance, ale chyběla finální přihrávka. Po přestávce jsme si vytvořili řadu šancí, ale nevyužili ani jedinou. Střetnutí by určitě více odpovídala remíza," řekl trenér Slavie Karel Jarolím.

Výsledek:

Slavia Praha - CSKA Moskva 0:1 (0:0)
Branka: 59. Ricardo.

Sestava Slavie:

I. poločas: Vorel - Gebre Selassie, Latka, Brabec, Dřížďal - M. Jarolím, Suchý, Švec, Černý - Šmicer, Šenkeřík.
II. poločas: Vorel - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Kalivoda, Švec, Tavares, Volešák, Pudil - Toleski. Trenér: K. Jarolím.

[ 23. 1. 2008 - ČTK | Foto: slavia.cz ]