Prvním finalistou Tipsport ligy je Příbram

Třemi góly ve druhém poločase pro sebe rozhodli hráči Marily Příbram první semifinále letošního ročníku Tipsport ligy. Liberec byl sice po většinu zápasu fotbalovější, v útoku ale naprosto selhal. Když se k tomu přidaly po přestávce hrubky v obraně, znamená to pro Severočechy pouze nedělní boj o třetí místo.

V prvním poločase byli více u míč Liberečtí, mírný tlak se jim však v gólovou výhodu přetavit nepodařilo. Přitom už ve čtvrté minutě utíkal sám na Hrušku Radzinevičius, v poslední chvíli si však ukopl míč a gólman Příbrami v pohodě zasáhl.

O pět minut se v útok připomněli i papíroví hosté, hezkou kombinaci na levé straně zakončil střelou z dvanácti metrů Costa, Zlámal ale skvěla zasáhl. Za zmínku v první půli už stoji pouze dvě nebezpečné střely libereckých Dorta s Bejblem z větší vzdálenosti, obě však skončily těsně mimo.

Do druhé půle vstoupili opět aktivněji Severočeši, Radzinevičius ani Dort si ale v sobotu střelecké kopačky neobuli. A tak přišel trest. Liberečtí v 65. minutě propadli při rozehrávce a Matěj Štochl nedal tváří v tvář Zlámalovi šanci. A když si za dalších pět minut dal vlastní gól Matula, bylo rozhodnuto.

Domácí se sice ještě pokusili závěr zápasu zdramatizovat, proti byla však osm minut před koncem tyč po hlavičce hříšníka Matuly. Definitivu výsledku tak nakonec dal v samém závěru po hezké kombinaci Huňa.

Slovan Liberec – Marila Příbram 0:3 (0:0)
Branky: 65. Štochl, 71. Matula vlastní, 90. Huňa; ŽK: 17. Jirouš, 26. Pilík; Rozhodčí: Jílek – Pokorný, Urban

Slovan Liberec: Zlámal – Šinglár, Matula, Polák, Liška – Dočkal (42. Hudson), Dort, Bejbl, Lattmann – Nezmar, Radzinevičius
Marila Příbram: Hruška – Podrazký, Navrátil, Nohýnek, Pleško – Klesa, Costa, Tarczal, Pilík (46. Kalabiška) – Jirouš (63. Huňa), Štochl (69. Jales)

Ohlasy trenérů:

Ladislav Škorpil: Obě dvě mužstva předvedla několik podařených akcí, my na rozdíl od zápasů ve skupině, kdy jsme dávali góly, tak jsme dnes nedali žádný, přestože jsme možnosti měli. Naopak dvě chyby Matuly znamenaly vedení soupeře 2:0. Příbrami jsme tak vítězství ulehčili, třeba i tím, že nám to od patnácté minuty neběhalo. Soupeř byl u všeho dříve.

František Barát: Zápas jsme zvládli nad očekávání, hlavně ve druhém poločase. V první půli jsme měli trochu problém kombinovat, tak jsme hráli jednodušeji. Zlepšili jsme pohyb i důraz v osobních soubojích, výsledek je možná krutý, poměru sil neodpovídá, ale takový už je fotbal.

[ 26. 1. 2008 - Jan Fait / eFotbal.cz | Foto: Marsfoto ]