Do finále Tipsport ligy postoupily po penaltách Teplice

O poznání dramatičtější duel byl k vidění ve druhém semifinále letošního ročníku Tipsport ligy mezi Artmedií a Teplicemi. Samotný zápas příliš útočných akcí nenabídl, v první půli hrály prim Teplice, po pauze Petržalka. Gól však nepadl, a tak musely o postupujícím rozhodnout pokutové kopy, ve kterých prokázali lepší nervy Severočeši a v neděli si zahrají ve finále s Marilou Příbram.

První půle přinesla spíše boj ve středu hřiště, než pohledný útočný fotbal. Oběma týmům scházela přesnější přihrávka, a tak Kamenár s Belicem byli dlouho bez práce.

Postupem času se směrem dopředu začali více prosazovat Severočeši, po půl hodině se dokonce k zakončení z levé strany dostal Benát, bohužel pro Teplice trefil pouze levou tyč branky Artmedie.

Ta toho v první pětačtyřicetiminutovce příliš nepředvedla, a když už se hráči dostali na dostřel teplické branky, zbytečně „zadrbali“ míč na hranici velkého vápna a následně o něj přišli.

Blíže gólu tak byl podruhé v zápase český tým, Tomáš Jun ale pět minut před poločasovou přestávkou slabou střelou z levé strany nechal vyniknout Kamenára v brance Petržalky.

Do druhého dějství Teplice hodně obměnily kádr a jejich hře to očividně nepomohlo. Míč na svých kopačkách najednou měli více hráči Artmedie, opět ale končily jejich útočné snahy na hranici velkého vápna.

Po hodině hry však přišly dvě velké šance slovenského týmu. Nejprve nesedla střela Cleberovi, a chvilku po něm zahrál ve vápně rukou Merzič a Artmedia kopala penaltu. Tu ale Halenár zahodil, když slabou střelou trefil Belice v brance Teplic a jakoby předznamenal konec zápasu.

Po devadesáti minutách totiž na světelné tabuli svítil nerozhodný stav 0:0, a tak musely rozhodnout pokutové kopy. V těch jako jediný zaváhal Cleber, Severočeši naopak proměnili všech svých pět pokusů a zajistili si účast v nedělním finále. Artmedii čeká souboj o třetí místo s Libercem.

Artmedia Petržalka – Teplice 0:1, na penalty 3:5 (0:0)
Branky: rozhodující penalta Štohanzl; Rozhodčí: Jech – Pokorný, Urban; Diváci: 150

Petržalka: Kamenár – Člišovský, Dosoudil, Farkaš, Čvirik – Czinege, Salata, Urbánek (66. Gajdoš) – Cleber – Halenár, Piroška (46. Obžera)
Teplice: Belic – Vidlička (46. Kaufman), Klein, Lukáš, Merzič – Doležal (46. Štohanzl), Benát, Ljevakovič (73. Bartoš), Vieira (46. Gašparík) – Jun (46. Mareš), Hesek (46. Smejkal)

Ohlasy trenérů:

Vladimír Weiss: Byl to zajímavý zápas. Po přestávce jsme zvýšili pohyb ve středu hřiště a tím se dostali do šancí, které jsme ale nevyužili. Nakonec musely vítěze určit penalty, my jsme jednu zahodili už v zápase laxností Halenára, a nevydařil se nám ani rozstřel. Pro nás je to však dobrá příprava s kvalitním soupeřem, zítra se pokusíme vybojovat třetí místo.

Petr Rada: Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V prvním jsme byli lepší my, ve druhém soupeř, protože my jsme po přestávce ztratili pohyb. S první půlí jsem ale spokojený, především proto, že naší hře nechybělo nasazení. Jednalo se o kvalitní utkání v této fázi přípravy, z naší strany tam bylo několik chyb, které snad za tři týdny do startu ligy dokážeme vyladit.

[ 26. 1. 2008 - Jan Fait / eFotbal.cz | Foto: Marsfoto ]