Vítězství v Tipsport lize slaví Marila Příbram

Překvapivého vítěze má letošní ročník mezinárodního zimního přípravného turnaje Tipsport liga. Marila Příbram se vůbec neměla do vyřazovacích bojů dostat, nakonec však využila odjezdu Bohemians 1905 na soustředění k celkovému vítězství. Ve finále porazila brankou Nechvátala 1:0 favorizované Teplice.

Úvod utkání se druholigové Příbrami povedl nad míru, už ve čtvrté minutě totiž Nechvátal rozvlnil síť za Slavíkovými zády a bylo to 1:0.

První dvacetiminutovka celkově nabídla několik povedených fotbalových akcí, na Teplické straně se o střelecký zápis pokoušeli Štohanzl s Junem, ani jeden ale na Hrušku v brance Příbrami nevyzráli.

Pozadu nechtěli zůstat ani hráči Marily, na levé straně po čtvrthodině hry hezky zakombinoval Tarczal, na penaltě se do míče položil Huňa a o metr přestřelil teplickou branku.

Ve druhé půli se Tepličtí tlačili do útoku, jejich útočná snaha však byla po celých pětačtyřicet minut jalová. Prakticky jediné vážné ohrožení příbramské branky obstaral dvacet minut před koncem Hesek, Hruška se ale zaskvěl skvělým zákrokem.

Patnáct minut před koncem se ještě pokusil z dálky zaskočil příbramského gólmana Vidlička, míč však zaplul metr vedle branky. Příbram tak své vedení udržela a její hráči se mohli radovat z překvapivého vítězství.

Marila Příbram – Teplice 1:0 (1:0)
Branky: 4. Nechvátal; ŽK: 24. Navrátil – 59. Sabou, 86. Kaufman; Rozhodčí: Kovařík – Filípek, Mencl; Diváci: 150

Příbram: Hruška – Mácha (76. Pleško), Nohýnek, Navrátil, Šindelář (76. Podrazký) – Hloušek (57. Pilík) Tarczal, Nechvátal, Kalabiška (71. Klesa) – Huňa, Jales ( 46. Jirouš)
Teplice: Slavík – Kaufman, Klein (46. Lukáš), Bartoš, Vieira – Mareš (66. Benát), Doležal, Sabou (84. Veverka), Štohanzl – Jun (46. Vidlička), Hesek

Ohlasy trenérů:

František Barát: Doufám, že se s Teplicemi potkáme dříve než za rok novu na tomto turnaji, naším cílem je totiž postup do ligy. Čeká nás dlouhá cesta, která bude nelehká. Já jsem chtěl turnaj hrát kvůli konfrontaci s kvalitními prvoligovými celky. Poslední dva dny jsou pro Příbram velkým úspěchem, porazili jsme dva ligové týmy, navíc s nulou, což je skvělé.

Petr Rada: My jsme utkání nezvládli hned v úvodu, kdy jsme dostali branku po standardní situaci. Už po několikáté jsme tak rychle prohrávali, a pak se nám nepodařilo vyrovnat. Jsem rád, že jsme byli ve finále. Nám tři hráči včera onemocněli, ale to není důvod naší prohry. Příbram prostě byla o branku lepší, vyhráli zaslouženě a asi oprávněně jsou zaslouženě vítězi turnaje.

[ 27. 1. 2008 - Jan Fait / eFotbal.cz | Foto: Marsfoto ]