Hlučín se chce vyhnout boji o záchranu

Hlučín se chce vyhnout boji o záchranu

Zvládnout začátek jara a vyhnout se starostem s udržením v soutěži, to jsou plány Hlučína před jarní polovinou druhé ligy. Do ní už slezský klub vstoupí s plně profesionálním kádrem, kterému od ledna šéfuje staronový trenér Erich Cviertna.

Hlučín přezimoval v tabulce na dvanáctém místě, ale dolů to má poměrně blízko. "Rozhodnout může prvních pět kol. Jestli se chceme oprostit od sestupových starostí, musíme zvládnout domácí zápasy s Ústím a Kunovicemi," řekl CVIERTNA na tiskové konferenci.

Klub dále zvelebuje zázemí. Chystá se výstavba umělé trávy, na niž obdržel dotaci 11 milionů, výhledově by měla být vybudována druhá tribuna s kapacitou 4500 diváků. Šéf klubu LUMÍR KOT se těší, že o budoucnost by se Hlučín neměl obávat.

"Budeme mít tři travnaté a jedno hřiště s umělou trávou, jsou všechny předpoklady, aby bez problémů fungovala fotbalová škola. Když se na jaře přidá trocha sportovního štěstí, neměli bychom mít ani problémy se záchranou," uvedl Kot.

Cviertna by byl ještě klidnější, kdyby se mu v přípravě v kádru vyprofiloval spolehlivý kanonýr. "Nejlepším střelcem byl se třemi góly obránce Štýbar, v tomto směru máme pořád mezery," povzdechl si kouč.

Jistotou zatím navíc prý neoplývá ani obranná čtveřice, ve které si na sebe zvykají posily Štýbar (Dolní Benešov), Petřík (Liberec) a Lintner (Trenčín). "Stabilizace zadních řad neprobíhá podle představ, ale snad se noví hráči rychle sehrají," dodal Cviertna.

[ 2.3.2006 - ČTK / eFotbal. Foto: www.fc-hlucin.cz ]