Žižkovská Viktorie na postup nemyslí

Žižkovská Viktorie na postup nemyslí

Nedělním šlágrem s Českými Budějovicemi, jejichž hlavní hvězdou je reprezentant Karel Poborský, vstoupí hráči druholigové Viktorie Žižkov do jarní části sezony. Pražanům po podzimu patří až desáté místo, a přestože se možnosti postupu do nejvyšší soutěže ještě úplně nevzdali, mají před jarem jiné priority.

V první řadě chtějí dokončit stabilizaci kádru, který před sezonou prošel bouřlivou proměnou.

"Pokud bude ještě letos šance, tak se postupu bránit nebudeme, protože soutěž je hodně vyrovnaná. Cílem Viktorky je návrat do první ligy, ale časově to nijak upřesňovat nechceme,"
uvedl ve středu v Praze viceprezident klubu MICHAL KUCIÁN.

"Před jarem konkrétní cíl na umístění stanovený nemáme. Chceme hrát hlavně dobrý fotbal a postupně střádat co možná nejvíc bodů. Důležité pro nás je i to, že je klub ekonomicky zajištěn," dodal Kucián.

Trenér Malura týmu věří, na postupové místo chybí osm bodů

Trenér PAVEL MALURA věří, že se jeho mužstvu podaří vylepšit desáté místo z podzimní části. Viktoriánům schází na postupové místo osm bodů, jen pětibodový náskok ale mají před patnáctými Vítkovicemi. "Věřím, že půjdeme nahoru. Mužstvo kvalitu má, navíc jsme díky příchodu Bukače získali větší údernost v útoku, která nám na podzim v některých zápasech chyběla," uvedl Malura.

Pochvaloval si také vydařenou zimní přípravu. Viktoria například porazila ligový Most a s Blšany remizovala. "Ale až soutěž samotná nás opravdu prověří. Bude to hlavně o psychické odolnosti," řekl Malura.

Žižkovský tým se přes zimu příliš nezměnil. Odešli jen Krutý, Brodský, Biško a Kopecký. Stracený, který na podzim hostoval v Příbrami, přestoupil do skotského Heart of Midlothian. Vedle útočníka Radka Bukače přišel ještě talentovaný Tomáš Mrázek a z hostování v Blšanech se vrátil záložník Jakub Hottek.

Novou tváří ve vedení klubu je Milan Lešický. Někdejší asistent Milana Máčaly u federální reprezentace se ujal funkce sportovního ředitele místo Zdeňka Kováře. Klub mění i začátek domácích utkání: pod televizním vysílačem budou mít zápasy výkop opět v neděli v 10:15.

[ 2.3.2006 - ČTK / eFotbal ]