Damková si v první lize na podzim už nezapíská

Damková si v první lize na podzim už nezapíská

Rozhodčí DAGMAR DAMKOVÁ si v podzimní části soutěže už v první lize nezapíská. Komise rozhodčích Damkové totiž omezila delegaci na tři soutěžní utkání za pochybení, kterého se dopustila při sobotním utkání Liberce s pražskou Slavií. Po něm se slávisté cítili být verdikty plzeňské rozhodčí poškozeni.

Třízápasový distanc za špatně posouzený ofsajd, který předcházel třetí brance Liberce ve stejném utkání, dostal i asistent Jan Filgas. Řekl to tiskový mluvčí svazu Daniel Macho.

Vedení pražského klubu po utkání podalo proti výkonu Damkové oficiální protest. Komise rozhodčích na jeho základě rozhodla o tom, že Damková pochybila v šesté minutě, kdy po Hološkově hraní rukou v pokutovém území nenařídila proti domácímu týmu penaltu. "Hološkovo hraní rukou považuje komise za vědomé, úmyslné," stojí v oficiálním prohlášení.

Slávisté se odpískání pokutového kopu dožadovali i ve 26. minutě, kdy střela záložníka pražského celku Šventa trefila ruku Zápotočného. V tomto případě se však komise postavila za Damkovou. "Jednalo se o nevědomé, neúmyslné hraní rukou, tudíž komise považuje posouzení situace sudí Damkovou za správné," rozhodla komise.

Asistentovi Filgasovi se stala osudnou situace ve 31. minutě, kdy chybně vyhodnotil situaci předcházející třetí liberecké brance. Jeden z domácích útočníků Jan Holenda totiž stál před gólem spoluhráče Zbyňka Pospěcha podle komise v ofsajdu. "Branka Liberce tudíž byla dosažena neregulérním způsobem," shodla se komise rozhodčích. Filgas měl ve středu asistovat u dohrávky 10. kola mezi Jabloncem a Mostem, místo něj byl na utkání delegován Petr Hojsík.

[ 22.11.2005 - ČTK / eFotbal. Foto: MARSfoto ]