Cole i Campbell budou zpátky do konce března

Cole i Campbell budou zpátky do konce března

Kouč Arsenalu Arsene Wenger očekává, že zraněný obránce Ashley Cole a také jeho kolega Sol Campbell se vrátí na hřiště do konce března. Anglický pětadvacetiletý levý obránce Cole se v pondělním zápase rezervy Arsenalu s Tottenhamem opět zranil a odkulhal ze hřiště.

Kouč Kanonýrů řekl: "Ashley bude mimo nejméně tři týdny kvůli vymknutému kotníku." A ke Campbellovi dodal: "V tréninku vypadá velmi dobře a věřím, že se vrátí maximálně do dvou týdnů."

Jednatřicetiletý Campbell nehrál jediný zápas od domácí prohry s West Hamem 2:3 (1. února), když ho vyřadil zraněný kotník. Hráč se zranil ihned poté, co dostal od Wengera volno kvůli svým údajným osobním problémům. Ale Wenger věří, že bude brzy v pořádku. "Jeden týden se dostane do plné tréninkové zátěže a další týden mu bude trvat než bude připraven k zápasu."

Cole, který si v říjnu zlomil nohu, si od té doby za Arsenal prakticky nezahrál a nyní po pouhých sedmi minutách odkulhal z pondělního zápasu rezervního týmu. Prognóza je ovšem příznivá - vyšetření prokázala, že nejde o poškozené vazy. "Jeho zranění je na levé noze, ale nemá nic společného s chirurgickým zákrokem, který absolvoval předtím. Stále ho ovšem při hře limituje bolest," doplnil Wenger.

Obránce určitě nestihne odvetu osmifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid.

[ 2.3.2006 - bbc.co.uk / eFotbal. Foto: MARSfoto ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.