Šimák penaltou posunul Jenu do čtvrtfinále

Jan Šimák opět prokázal, jak je pro druholigovou německou Jenu důležitým hráčem. Tentokrát v prodloužení osmifinálového utkání německého poháru s prvoligovým Bielefeldem proměnil penaltu a zařídil tak výhru 2:1, která posunula Jenu do čtvrtfinále.

O další boje naopak přijde trojice českých hráčů Bielefeldu, kteří rovněž zasáhli do hry. Obránci Petr Gabriel a Radim Kučera odehráli celé utkání, záložník David Kobylík hrál od 82. minuty.

Naopak čtvrtfinále čeká také na fotbalisty Hamburku, kteří porazili druholigový Essen 3:0. Po celých devadesát minut u toho byl také český reprezentant David Jarolím. Celý zápas odehrál také stoper Jan Šimůnek a pomohl tak Wolfsburgu k překvapivému postupu přes Schalke. To sice dlouho vedlo, ale Wolfsburg v nastavení srovnal a následně postup vydřel v penaltovém rozstřelu.

Úřadující německý mistr Stuttgart postoupil přes rezervní tým Brém zásluhou hattricku svého kanonýra Gomeze. Německý reprezentant se prosadil třikrát během pouhých 14 minut.

Výsledky - osmifinále:
Jena (II.) - Bielefeld 2:1 po prodl., Essen (II.) - Hamburk 0:3, Brémy amat. (III.) - Stuttgart 2:3, Wolfsburg - Schalke 04 1:1, na pen. 5:3.

[ 30.1.2008 - ČTK | Foto: MARSfoto ]