Kunovice přišly o nejlepšího střelce ligy

Kunovice přišly o nejlepšího střelce ligy

Se zbrusu novou brankářskou dvojicí a bez nejlepšího střelce soutěže vstoupí do jarní části druhé fotbalové ligy tým Kunovic. Aktuálně osmému celku soutěže se v zimní přestávce rozpadla úderná útočná dvojice.

Autor 13 podzimních branek a nejlepší střelec soutěže Faldyna zamířil do Českých Budějovic a zraněný Matůš nemůže hrát až do konce jara.

"Chceme hrát i nadále agresivní nátlakový fotbal, nahradit jejich patnáct gólů bude ale složité," řekl v pátek trenér Kunovic Oldřich Machala. Ten získal do útoku libereckou dvojici Josef Němec, Hušťala a ze Slavičína druhého nejlepšího kanonýra divizní skupiny D Kříže.

Slovácký klub posílil v zimě především defenzivu. Obranu vyztužil Živný z Brna a mezi tyčemi by měl stát zkušený Martin Pařízek, který naposledy chytal v Řecku. Bývalému prvoligovému brankáři Olomouce a Drnovic bude krýt záda Kovář ze Slovácka. S původní trojici gólmanů Penksa, Kupka a Malárik se kunovičtí funkcionáři kvůli chabým podzimním výkonům rozloučili.

Průběh zimní přípravy nebyl na Bělince ideální. Machala se neustále potýkal se zdravotními potížemi svých svěřenců. "Téměř v každém zápase se nám někdo zranil. Většinou jsme měli k dispozici maximálně dvanáct zdravých hráčů," posteskl si trenér. Jarní premiéru v Hradci Králové tak nestihnou vedle Matůše ani obránci Máčala s Brezinským.

Z brzkého startu soutěže nemají v Kunovicích radost. Předseda představenstva klubu František Šácha by byl nejraději, kdyby se nedělní utkání odložilo. "Plocha v Hradci je podle našich informací na hranici regulérnosti. Kvůli hráčům, kterým hrozí zranění, i fanouškům by bylo lepší zápas odložit," prohlásil Šácha.

[ 3.3.2006 - ČTK / eFotbal]