Kouč Benítez do Realu neodejde

Kouč Benítez do Realu neodejde

Španělský klub Real Madrid CF začal shánět nového trenéra. Čerstvý prezident Fernando Martín po svém nástupu ihned ukázal prstem na RAFAELA BENÍTEZE, současného kouče Liverpoolu. Pokud čekal, že nabídku Bílého baletu přijme, byl na omylu. "Chci zůstat v Liverpoolu," nechal se slyšet Benítez.

Je to první změna, která má nastat po příchodu nového šéfa klubu Fernanda Martína. Musí se najít trenér, který by dovedl Real opět na ty nejvyšší příčky. Ještě za vlády Florentina Pereze se mluvilo o Fabiu Capellovi.

Toho podle všeho však Martín do svého klubu nechce. Vybral si totiž jiného muže - Rafaela Beníteze. Španělský trenér liverpoolského FC ale nabídku odmítl: "Chci v Liverpoolu zůstat tak dlouho, jak to jen půjde. Chci nadále trénovat Liverpool, nemám v úmyslu odcházet."

Ve španělských médiích padlo i jméno bývalého trenéra Realu Vicenta del Bosqueho. Za jeho éry Real válcoval fotbalovou Evropu a drtil jednoho soupeře za druhým. Poté byl ale nečekaně propuštěn a s Realem to jde pomalu z kopce.

Je tedy jasné, že Fernando Martín začíná dělat změny. Jenže ve své funkci by se dlouho nemusel ohřát. Volby prezidenta Realu Madrid se sice podle plánu mají uskutečnit až v roce 2008, ale podle některých informací si funkcionáři Bílého baletu přejí, aby Martín po této sezoně vypsal předčasné hlasování. Zajímavé je, že se o tento post zajímá také někdejší mistr světa v rallye Carlos Sainz.

[ 3.3.2006 - Pavel Janega. Foto: Reuters ]