Sheringham hraje dál, bude nejstarší v historii PL

Sheringham hraje dál, bude nejstarší v historii PL

Bývalý reprezentační útočník Anglie TEDDY SHERINGHAM se zřejmě stane nejstarším aktivním ofenzivním hráčem v historii Premier League poté, co podepsal novou roční smlouvu s West Hamem United.

Od té doby, co v červenci 2004 do West Hamu přišel, dal Sheringham 26 gólů ve 53 ligových a pohárových utkáních. Devětatřicetiletý útočník hrál v minulé sezóně důležitou roli při postupu Hammers z druhé ligy zpět mezi elitu.

"Jsem absolutně spokojen, že u nás Teddy zůstane ještě další rok," uvedl manažer ALAN PARDEW na webových stránkách West Hamu. "Teddy v této sezóně ukázal, že je stále top ligovým útočníkem a využívá svou skvělou fyzickou kondici i zaujetí pro hru. Nemám žádné pochybnosti o tom, že bude příští rok důležitým členem mužstva."

Záložníku Gordonu Strachanovi - v současné době manažerovi Celtiku - bylo v době, kdy v roce 1997 nastoupil v Premier League ke svému poslednímu utkání za Coventry 40 let a 37 dní. Pro Sheringhama by tedy neměl být problém jej překonat. Premier League se ovšem hraje od roku 1992. V 60. letech dosáhl nepřekonatelného rekordu křídelní útočník Stanley Matthews, který hrál ještě v padesáti.

Už nyní je Sheringham nejstarším v soutěži skórujícím hráčem v historii. Hráč se narodil v dubnu 1966 a Strachana překoná, pokud v příští sezóně odehraje jediné utkání. Sheringham hrál v kariéře za Milwall, Nottingham Forest, Tottenham Hotspur, Manchester United, s nímž vyhrál i Ligu mistrů, a Portsmouth. V roce 2001 byl v Anglii zvolen Hráčem roku.

[ 3.3.2006 - Reuters / eFotbal. Foto: Reuters ]

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.