Jarní část začala remízou Brna s Xaverovem

Jarní část začala remízou Brna s Xaverovem

Bezbrankovou remízou brněnské rezervy s Xaverovem začala v sobotu v poledne jarní část druhé fotbalové ligy. Pro domácí to byl desátý nerozhodný výsledek v sezoně, víc remíz žádný z týmů na kontě nemá.

Na tvrdém, ale dobře připraveném terénu se v prvním poločasu hrál opatrný fotbal. V 45. minutě vyslali hosté první přímé střely na brněnskou branku, ale Lukáš Marek ani Hašler gólmana Hrubého výrazněji neohrozili.

Po změně stran přece jen přibylo vzruchu před oběma brankami, žádná šance však gólem neskončila. V xaverovském týmu promarnili velké příležitosti Vašíček s Chlebounem, domácímu Polákovi vyrazil gólovou střelu brankář Marek.

Xaverov ovšem může myslet na postup. Se stejným bodovým ziskem jako HFK Olomouc a Hradec Králové je na druhém místě soutěže. Na lídra z Kladna ztrácí pět bodů. Brno se posunulo na dvanácté místo. Z osmi plánovaných zápasů prvního jarního kola se vzhledem k rozmarům počasí odehrají jen tři. Páteční sněžení rozhodlo o tom, že hrát se v neděli nebude ani na Viktorii Žižkov, která měla pod televizní věží přivítat České Budějovice. Zápas byl přeložen na 5. dubna.

Výsledek:

Brno B - Xaverov 0:0
Rozhodčí: Čecháček - Ludvík, Szarowski. ŽK: Zachariáš, Penc (oba Xaverov). Diváci: 129.

Sestavy:

Brno B: Hrubý - Nosko (25. Hlavatý), Král, Schuster, Ineman - Smutný, Polák, Střeštík, Okleštěk (89. Žurovec) - P. Mezlík, Vrána (46. Leňko).
Xaverov: V. Marek - Hendrych, Penc, Zachariáš (46. Chleboun), Mejzlík - Bartoš, Poláček (56. Kočí), Javorek, L. Marek - Vašíček (81. Bálek), Hašler.

[ 4.3.2006 - ČTK / eFotbal ]