Vítězství Aston Villy zařídil Baroš

Suverénní lídr tabulky anglické Premier League londýnská Chelsea vyhrál v 28. kole anglické Premier League na hřišti sestupem ohroženého West Bromwiche 2:1 po gólech Didiera Drogby a Joea Colea a v čele tabulky už ma osmnáctibodový náskok před Manchesterem United. Aston Villa zvládla duel s Portsmouthem jen díky trefě Milana Baroše.

V duelu Chelsea s West Bromem se v první půli neviditelný Drogba prosadil v 51. minutě střelou po zemi, tři body pro favority pojistil čtvrt hodiny před koncem Cole. Mezitím přišla Chelsea o Nizozemce Robbena, který dostal rovnou červenou kartu za hrubý zákrok na Greeninga.

Nervózní kouč José Mourinho, na kterého již zřejmě doléhá tíha odvety osmifinále Ligy mistrů s Barcelonou, se během utkání dostal několikrát do konfliktu s domácím trenérem Bryanem Robsonem. V samém závěru snížil za West Brom Kanu.

V boji o přední příčky zabodoval Arsenal. Jasné vítězství Kanonýrů nad domácím Fulhamem 4:0 zajistili v 31. a 78. minutě Henry, po jednom gólu dali na konci první půle Adebayor a v samém závěru Fabregas. Arsenal se tak posunul na páté místo. Aston Villa zvládla duel s předosledním Portsmouthem jen díky šestému gólu v sezóně Milana Baroše, který se prosadil trochu netradičně hlavou po centru Jamese Milnera ve 36. minutě.

Jarošík si zahrál poslední půlhodinu, ale prohře nezabránil

Jediný gól duelu mezi Middlesbrough a Birminghamem vstřelil Australan Mark Viduka na konci první půle. Jiří Jarošík přišel na hřiště půl hodiny před koncem, ale ztrátě tří bodů nezabránil. Birmingham tak zůstal na sestupové pozici, tým Middlesbrough si naopak v boji o záchranu polepšil.

Newcastle porazil dosud šestý Bolton 3:1. Prosadil se i veterán mezi kanonýry Alan Shearer, který ve 45. minutě zvyšoval na 2:0. Další góly přidali za Magpies Solana a Ameobi. Až za stavu 0:3 korigoval výsledek Davies. Ambiciózní Bolton tak v boji o přední příčky ztratil zejména na londýnské Kanonýry. West Ham doma jen remizoval se sousedem v tabulce Evertonem 2:2. Zápas Liverpoolu s Charltonem skončil bezbrankovou remízou. Reds se posunuli na druhé místo bod před United.

Další dva duely jsou na programu v neděli, kdy Manchester City přivítá beznadějně poslední Sunderland a Tottenham Hotspur Blackburn. V pondělí se bude chtít Wigan doma pomstít Manchesteru United za nedávný pohárový debakl.